همه چیز درباره باربری آهن

به گزارش کامیون نیوز – باتوجه به ویژگی‌ها و کاربردهای این فلز پرمصرف، باربری آهن اهمیت بالایی دارد. کدام روش برای حمل و نقل آهن مناسب‌تر است؟ حمل بار آهن آلات مختلف از قبیل میلگرد، ورق آهن، تیرآهن و فولاد به چه نکاتی باید توجه کرد؟ چه ماشینی برای باربری آهن باید انتخاب کرد؟ هزینه حمل بار آهن تابع چه شرایطی است؟ در این مطلب به تمام این پرسش‌ها پاسخ می‌دهیم.

مزایای باربری آهن به صورت جاده‌ای

اصلی‌ترین مزیتی که برای باربری آهن به صورت جاده‌ای وجود دارد این است که محدودیت وزنی برای آن وجود ندارد. به این معنی که تا جایی که خودرو حمل و نقل پتانسیل داشته باشد می‌توان بر روی آن بار سوار کرد. اما برای سایر گزینه‌ها مثل هواپیما، طبیعی است که نمی‌توان حجم زیادی از آهن را جابه‌جا کرد. در صورتی هم که این امکان وجود داشته باشد هزینه‌ی آن بیشتر از حمل جاده‌ای آهن خواهد بود. در حمل و نقل ریلی آهن دو بارگیری اضافه از مبدا تا راه‌آهن و از راه آهن تا مقصد برای شخص باربر اضافه خواهد شد؛ که همین، به معنای افزایش هزینه باربری آهن است.

مزایای باربری آهن به صورت جاده‌ای

آمارهای رسمی حاکی از آن است  که در کشور ما حمل و نقل ۹۰% محموله‌های بار آهن از طریق جاده انجام می‌شود. حمل و نقل جاده ای دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی است که نیازهای مهم صاحبان بار آهن آلات را تامین می‌کند. مهم‌ترین مزایای حمل بار آهن از طریق جاده عبارتند از:

 • تنوع در اﻧﺘﺨﺎب ﻣﺴـﯿﺮ و ﻣﻘـﺪار ﮐـﺎﻻ
 • ﺗﻌﺪاد دﻓﻌﺎت ﺑﺎرﮔﯿﺮی ﮐﻤﺘر
 • رصد آنلاین محموله
 • سهولت دسترسی به وسایل نقلیه
نحوه محاسبه کرایه باربری آهن

تریلی کفی بهترین بارگیر برای حمل آهن آلات

متداول‌ترین ماشین برای باربری آهن تریلی کفی است. تریلی کفی ساده‌ترین و رایج‌ترین انواع تریلی است که با وجود تنوع کم، قابلیت حمل طیف وسیعی از کالاها را دارد. تریلی کفی یک ﺑﺎرﮔﯿﺮ ﻏﯿﺮﺛﺎﺑت و ﺑﺪون دﯾﻮاره اﻃﺎق ﺑﺎر است، این ویژگی دسترسی به تمامی سطح مورد نیاز جهت بارگیری را امکان‌پذیر می‌کند.

تریلرهای کفی دارای کف پوشیده‌‌ای از جنس چوب چند لایه با روکش ضدآب و ضدخش هستند. در ساخت قطعات تریلی کفی از فلزات مقاوم و محکمی مانند فولاد استفاده می‌شود به همین دلیل تریلی کفی توانایی حمل بارهای سنگین را دارد.

از تریلی کفی برای حمل و نقل کالاهای زیر استفاده می‌شود

 • بارهای سنگین با حجم بالا
 • محموله‌هایی با ارتفاع غیراستاندارد
 • انواع مختلف آهن آلات از قبیل میلگرد، تیر آهن و مقاطع فولادی
 • ﮐﺎﻻﻫﺎی ﺑﺴﺘﻪﺑﻨﺪی ﺷﺪه
 • کانتینر

نحوه محاسبه کرایه باربری آهن

نرخ کرایه حمل بار میلگرد، تیرآهن، ورق آهن و سایر فراورده‌های فولادی بسته به مشخصات هر محموله متغیر است. مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده هزینه باربری آهن عبارتند از:

 • فاصله مسافت مبدا تا مقصد بار
 • وزن بار
 • نوع بار
 • نوع بارگیر

البته گاهی متغیرهایی مانند زمان حمل بار، دفعات بارگیری، وضعیت جوی، کیفیت مسیر نیز تا حدودی بر قیمت حمل و نقل بار تاثیرگذارند.

استعلام قیمت حمل بار آهن

استعلام قیمت حمل بار آهن

قیمت حمل بار آهن، به عوامل زیادی بستگی دارد و نمی‌توان نرخ ثابتی را برای آن در نظر گرفت. برای مطلع شدن از هزینه‌ی باربری آهن می‌توانید با شرکت‌هایی که در این زمنیه فعالیت می‌کنند تماس گرفته و از قیمت روز، با توجه به شرایطی که دارید، مطلع شوید. همچنین راه دیگر، استفاده از اپلیکیشن‌هایی مانند ترابرنت است که در زمینه ایجاد ارتباط بین صاحب بار و راننده حمل کننده فعالیت می‌کنند. در سامانه ترابرنت برای استعلام کرایه حمل بار تنها با ثبت مبدا و مقصد، نوع بار و نوع بارگیر به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان می‌توانید به‌صورت رایگان از کرایه حمل بار آهن مطلع شوید.

باربری آهن با ترابرنت

ترابرنت، با ایجاد یک پل میان راننده خودرو حمل کننده و صاحب بار، می‌تواند حمل آهن را با سرعت زیاد و امنیت بالایی انجام دهد. در صورتی که نیاز به خودرو حمل کننده برای باربری آهن داشتید، می‌توانید از خدمات ترابرنت استفاده کنید.

برای این کار، صاحبان بار می‌توانند وارد قسمت اعلام بار سامانه ترابرنت شده و وزن بار، خودرو مورد نیاز و همچنین هزینه‌ای که برای این کار در نظر دارند را وارد نموده و اعلام بار خود را ثبت کنند. در طرف دیگر، رانندگان خودرو حمل کننده که قابلیت حمل آن را داشته باشند، می‌توانند با نصب اپلیکیشن ترابرنت، از اعلام بارهای آهن که در نزدیکی آن‌ها به وجود آمده است، مطلع شده و برای حمل آن‌ها وارد عمل شوند. سایت و اپلیکیشن ترابرنت فضایی قابل اطمینان بین رانندگان و صاحبان کالا ایجاد کرده است تا آنان بتوانند با آسودگی خاطر به یکدیگر اعتماد کرده و ارتباط بگیرند. همین موضوع، سهولت حمل بار را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

سخن پایانی

باربری آهن یکی از قسمت‌های شلوغ سیستم حمل و نقل کشور به حساب می‌آید و شامل حمل میلگرد، ورقه‌های آهنی، تیرآهن و … است که مصارف زیادی در کشورمان دارند. به دلیل وزن زیادی که آهن دارد، تقریبا تمام حمل و نقل‌های مربوط به آهن، از طریق جاده‌ها صورت می‌گیرد. بررسی کردیم که با توجه به وزن بالا و حجمی که آهن دارد، بهترین وسیله نقلیه برای آن تریلی کفی است. همچنین برای مطلع شدن از هزینه باربری آهن می‌توانید از طریق شرکت‌ها و یا اپلیکیشن‌های مربوط به این کار، قیمت این جا به جایی را استعلام بگیرید. در آخر نیز ترابرنت را به شما معرفی کردیم که اپلیکیشنی در زمینه باربری است که در باربری آهن نیز فعالیت می‌کند که شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از قیمت باربری آهن ، حمل بار آهن و … از آن بهره‌مند شوید.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours