ورود کامیون اسکانیا چینی از سال 2023 به بازار

به گزارش کامیون نیوز – اگرچه سالها کشورهای اروپایی و امریکایی تنها تولید کننده خودروهای تجاری بوده اند و در این عرضه یکه تاز به شمار می‌رفتند اما با روی کار آمدن کشور چین، پس از اروپا و آمریکا می‌توان آن را سومین بازار بزرگ خودروهای تجاری معرفی کرد که در حال حاضر فروش بالایی از بازار را در اختیار دارد و فروشی در حدود 40 درصد از بازارهای جهانی به این کشور اختصاص دارد.

بدیهی است که خودروهای تجاری اروپایی به واسطه وارداتی بودن، قیمتی بالاتر از رقبای داخلی خود در چین دارند و نمی‌توان فروش بالایی را در چنین بازاری انتظار داشت. این امر موجب شده است که خودروساز سوئدی، اسکانیا؛ به این فکر بیفتد که بار دیگر بازارهای آسیا را در دست بگیرد و فروش خودروهای تجاری را در این کشور از آن خود کند. از اینرو این کمپانی، خبر از سرمایه ‌گذاری عظیمی در چین داده است.

به نقل از خبر گذاری‌های معتبر کشور سوئد، شرکت خودروسازی اسکانیا خبر از سرمایه گذاری در کشور چین داده و اعلام کرده است که با خرید شرکت کامیون سازی با نام “Nantong Gaokai” در نزدیگی شانگهای، مجوز تولید کامیون و کشنده‌های اسکانیا را در این کشور دریافت کرده است.

شرکت اسکانیا در ادامه افزوده که قصد دارد پس از اروپا و آمریکا، کانون تولید محصولات خود را به خاورمیانه و چین ببرد که برای این کار نیاز به سرمایه گذاری میلیاردی دارد. اگرچه این سرمایه گذاری هزینه هنگفتی دارد اما اسکانیا قصد دارد از چین به عنوان یک مرکز منطقه‌ای برای فروش کامیون و کشنده‌های خود در آسیا استفاده کند و به طبع سود خوبی از این اتفاق عایدش خواهد شد.

لذا به گفته کمپانی اسکانیا، تولید اسکانیای چینی در این کشور از سال 2022 آغاز خواهد شد و عملیات کارخانه تولیدی در چین به تدریج توسعه خواهد یافت و به مقیاس تولید جهانی خواهد رسید.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours