مراجعه بیش از ۶۱ هزار دستگاه خودروی سنگین و نیمه‌سنگین به مراکز معاینه فنی قزوین

به گزارش کامیون نیوز – رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین گفت:در سال جاری ۶۱ هزار و ۳۶۳ خودروی سنگین و نیمه سنگین به مراکز معاینه فنی این استان مراجعه کردند که از این تعداد ۴۹ هزار و ۹۵۵ خودرو گواهی معاینه فنی دریافت کردند.

به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(راهداری قزوین)، ابراهیم شنوا فلاح گفت: ارتقای ایمنی برای کاربران جاده ای در راه ها، حفظ محیط زیست و کاهش ترافیک حاصل از نقص فنی خودرو از جمله اهداف انجام معاینه فنی وسایل نقلیه است که توسط مراکز معاینه فنی انجام می شود.

وی اضافه کرد:در مراکز معاینه فنی استان موارد مختلفی چون کیفیت آج لاستیک ها، چراغ ها و کمربندها و در و شیشه و همچنین آزمون های مکانیزه مانند تست ترمز، لغزش جانبی چرخ ها، تست آلاینده ها، کیلومترشمار و تست نور مورد بررسی قرار می گیرند.

شنوافلاح ادامه داد:در معاینات فنی انجام شده طی این مدت ۱۱ هزار و ۳۴۸ خودروی سنگین و نیمه سنگین مردود شدند که بیشترین علت مردودی آنها مربوط به نقص در سیستم ترمز خودرو بوده است.

وی با اشاره به فعالیت ۵ مرکز معاینه فنی وسایل نقلی هسنگین و نیمه سنگین در استان قزوین گفت:طی امسال ۶۳ بازدید از این مراکز انجام شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۷ درصد رشد داشته است.

این مسئول در ادامه به ارایه آماری از طرح ایمن سازی فیزیکی مدارس واقع در حاشیه راه ها بله عنوان یکی از برنامه های آموزشی این اداره اشاره کرد و گفت:در این مدت ۵ مدرسه واقع در حاشیه راه ایمن سازی و ۵۹۰ قلم لوازم فرهنگی با موضوع ایمنی و ترافیک بین دانش آموزان مدارس توزیع شد.

رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین افزود:یکی دیگر از طرح های مهم حوزه حمل و نقل استان، اجرای طرح ارتقای ایمنی راکبان موتورسیکلت است که هرسال در قالب برگزاری دوره های آموزشی و توزیع اقلام ایمنی اجرا می شود و امسال با رشد ۱۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته کلاه ایمنی بین ۴۵۵ موتورسوار توزیع شد.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours