فیلم تست درایو امپاور گروه بهمن

به گزارش کامیون نیوز – چند وقتی است که بهمن دیزل بزرگترین تولید کننده خودروهای تجاری در کشور از کامیون کشنده جدید امپاور Empower خود پرده برداشته است.

کامیون کشنده امپاور BD 500 بهمن دیزل قدرتمندترین و مدرن ترین محصول در این سگمنت در بین رقبا بوده که تجهیزات رفاهی و ایمنی جدیدی را در خود جا داده است.

کامیون کشنده امپاور بهمن دیزل از یک پیشرانه دیزلی کامینز با حجم 11800 سی سی شش سیلندر خطی توربودیزل با اینترکولر بهره برده که قادر به تولید 490 اسب بخار در دور 1900 و 2300 نیوتن متر گشتاور در 1100 دور بر دقیقه بوده که بالاترین میزان قدرت و گشتاور را نسبت به تمام رقبای چینی حاضر در بازار ایران دارد.

این کوه نیرو توسط یک گیربکس اتوماتیک با امکان تعویض دستی 12+2 سرعته ساخت ZF  به چرخ های کشنده امپاور منتقل می شود. این گیربکس دارای 12 دنده جلو و 2 دنده عقب بوده که دارای قابلیت تعویض هوشمنده دنده ها بسته به شرایط مسیر و میزان بار است.

ضمن اینکه راننده بسته به دلخواه خود می تواند حالت تعویض دستی را برای تعویض دنده انتخاب کند. کلاچ تعبیه شده برای این کشنده نیز از نوع تک صفحه ای خشک بوده با فنر دیافراگمی بوده که بسیاری از خودروهای باری نیز از همین سیستم استفاده می کنند. قطر صفحه کلاچ این کشنده نیز 430 میلی متر اعلام شده است.

در ویدیو زیر تست درایو این خودرو را مشاهده می کنید:

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours