حذف اسقاط؛ تیشه ای بر ریشه حمل و نقل کالای جاده‌ ای

به گزارش کامیون نیوز – محسن متقین در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: آنها می دانستند که با اعمال فشار بر رسانه ها و تبلیغات در اتاق های فکر و با توسل به برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این نتیجه رسیده اند. دولت انقلابی و دولت به آن رسیدگی کند، کامیون فرسوده ای را که لازم بداند بفرستد یا به مرور زمان آن را لغو کند.
وی گفت: در این راستا برخی واحدهای صنفی که یک شبه متولد شده و مدعی نمایندگی رانندگان جاده ای هستند نیز مساعدت شده اند و در چند روز اخیر شاهد انتشار نامه ای در فضای مجازی هستیم. به امضای رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی رسید.

متقین تاکید کرد که سربرگ با دقت خاصی بریده شده و شماره حرف و مدرکی دال بر اصالت ندارد، اما انتشار آن در فضای مجازی ممکن است بخشی از عملیات روانی این مراکز مغزی باشد. وی گفت که در مورد فشار دستگاه های اجرایی بر کامیون های دست دوم وارداتی بلاتکلیف است.

وی افزود: اگرچه این نامه پیشنهادی به وزرای راه، صمت و اقتصاد و دارایی به نظر می رسد و تصمیمات ضد قاعده کمیسیون عمران نمی تواند مصوبه هیئت وزیران در مورد ضوابط اجرایی دولت را لغو کند، اما این ماده ترسناک است. وزرا در این نامه حفاضت از منافع گروهی زیاده‌روی را بر منافع عمومی و ملی کشور تحت فشارهای روانی و سیاسی ایجاد شده در فضای مجازی و جامعه حمل‌ونقل اولویت داده‌اند.

وی گفت: هیچ یک از کامیون های دست دوم توسط رانندگان آورده نشده است، زیرا هیچ راننده ای کارت بازرگانی نداشته و امکان ثبت سفارش کامیون های ورودی به کشور وجود ندارد.

همچنین متقین اظهار کرد: رانندگان حمل‌ونقل جاده‌ای کسانی هستند که پس از ورود به کشور و ورود به گمرک، کامیون را (قبل از انجام کار گمرکی) رصد می‌کنند یا عکس این کامیون‌ها را می‌آورند. کامیون ها و شماره شاسی و موتور و هزینه کامیون و هزینه های مربوط به آن و هزینه کامیون فرسوده را که باید در زمان ثبت نام از گردش خارج می شد را به طور کامل پرداخت کردند. .

وی گفت: رانندگان این کامیون ها را حتما با پلاک خریداری کردند. آیا امکان ایجاد تعادل عرضه و تقاضا در حمل و نقل کالا که مبنای تایید قانونی ورود این کامیون ها به کشور است با ضمانت های کافی برای حذف مجوز در آینده فراموش نخواهد شد؟ بشقاب ها و زباله ها؟ در عرض یک سال؟

متقین گفت: ثانیاً شکی نیست که رانندگان این کامیون‌ها نمی‌توانند توسط ضامن خودرو را جدا و خارج کنند، همه مشکلات از جمله قفل کردن کارت هوشمند و قطع سهمیه سوخت و ..، همه بر روی رانندگان یکسان تأثیر خواهند گذاشت.”

این فعال حوزه حمل و نقل جاده ای تاکید کرد: بار دیگر از وزرای راه و شهرسازی، صمت، امور اقتصادی و دارایی تقاضا داریم مفاد مصوبه شماره ۵۵۲۸۴/۷۷۶۱۵ مورخ ۱۳۹۷/۰۷/۰۴ هیئت وزیران را رعایت کنند. . تراشیدن کامیون های فرسوده «در مواجهه با ورود کامیون های دست دوم اروپایی به چرخه حمل و نقل، از تأثیرات فشار روانی بر جامعه رانندگان و سودجویان بی وجدان حمایت می کند. پنهان شدن در پشت عناوینی مانند اتحادیه های کارگری و فشارهای رسانه ای به آنها را خنثی کند.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours