فورس بهمن دیزل؛ کامیونتی 155 اسب بخاری برای بازار ایران + فیلم

به گزارش کامیون نیوز؛ کامیونت فورس ۶ تن با توان حمل بار ۶ تن تولید شده است اما کامیونت فورس ۶ تن دارای دو مدل خواب دار و بدون خواب تولید می شود و در این مقاله قصد داریم در مورد کامیونت فورس ۶ تن (کابین خوابدار) اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم.لذا در صورتی که می خواهید در مورد کامیونت فورس ۶ تن (کابین خوابدار) اطلاعات بیشتری کسب نمایید پیشنهاد می کنیم این مقاله را دنبال کنید.

معرفی کامیونت فورس ۶ تن (کابین خوابدار)

کامیونت فورس ۶ تن (خوابدار) از نظر مشخصات فنی کاملا شبیه به کامیونت فورس ۶ تن است و تنها تفاوتی که با یکدیگر دارند این است که این نوع کامیونت با کابین عرضه می شود. موتور به کار رفته برای کامیونت فورس ۶ تن (کابین خوابدار)، از نوع ۴ سیلندر خطی سوپاپ بالا، تزریق مستقیم،۱۶ سوپاپه است و به امکاناتی نظیر توربوشارژر و اینترکولر تجهیز شده است.

قدرت موتور کامیونت فورس 6 تن (کابین خوابدار) همانند کامیونت فورس 6 تن 155 اسب بخار، میزان گشتاوری آن 491 نیوتن متر و دارای استاندارد آلایندگی یورو 5 است؛ فورس 6 تن (کابین خوابدار) به سیستم های ترمز ABS+EBD مجهز می باشد که برای ایجاد تعادل و پایداری طراحی شده است و مانع از سرخوردن خودرو در جاده های لغزنده می شود.

فورس ۶ تن (کابین خوابدار) دارای یک تخت خواب است که به منظور استراحت تعبیه شده است.همچنین صندلی های جلو نیز به تخت خواب تبدیل می شوند.شاسی این نوع کامیونت از نوع نردبانی است و جنس باک این کامیونت از نوع آلومینیوم با ظرفیت ۲۰۰ لیتر است.

کابین و امکانات رفاهی

یکی از نکات مثبت این کامیونت کابین آن با طراحی نسبتا جذاب و فضاسازی های مناسب است. تعبیه مانیتور لمسی، استفاده از دریچه های گرد برای تهویه، تریم دو رنگ و … مواردی هستند که کمی از سادگی کابین این خودروی تجاری کاسته اند. صندلی ها با روکش پارچه ای در شش جهت و به صورت دستی قابل تنظیم هستند و راحتی مناسبی دارند. غربیلک فرمان طراحی نسبتا مدرنی دارد و خوش دست است و کلیدهای کنترل سیستم مالتی مدیا و کروز کنترل هم روی آن جا خوش کرده اند.

در کامیونت فورس بهمن دیزل کیفیت مواد به کار رفته در آن خشک و معمولی اما برای یک خودروی تجاری قابل قبول است. در فورس هشت و نیم تن خواب دار، یک نیم کابین برای خواب راننده در نظر گرفته شده است. اما در هر دو مدل شش و هشت و نیم تن با حذف اهرم ترمز دستی از بین دو صندلی و انتقال آن به انتهای کابین، یک فضای فلت و یک پارچه برای استراحت راننده ایجاد شده است.

مخزن سوخت 200 لیتری هم از دیگر مزایای این کامیونت است چرا که این مخزن در سایر کامیونت ها حداکثر 140 تن است.

 

 

 

 

بیشتر بخوانید: قیمت کامیون امپاور بهمن دیزل

 

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

1 Comment

Add yours

+ Leave a Comment