خضریان: اسکنر جاده‌ای در محور جنوب به مرکز مستقر می‌شود

به گزارش کامیون نیوز – علی خضریان در توضیح جلسه کمیسیون اصل نود اظهار کرد: این جلسه با حضور رئیس پلیس امنیت اقتصادی، مدیران وزارت اطلاعات، رئیس شورای تأمین و استاندار هرمزگان و نمایندگان ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با موضوع نظارت بر حسن اجرای ماده ۵ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص سامانه شناسایی قاچاق کالا و ارز و برخورد با محموله‌های پر خطر تشکیل شد.

وی توضیح داد: قانون مبارزه با قاچاق کالا با توسل به فناوری‌های نوین درصدد دشوارسازی ارتکاب و افزایش خطر ارتکاب قاچاق کالا است که در پرتو تدابیری نظیر نظارت الکترونیکی بر فرآیند تجارت در پی شفاف سازی زنجیره تامین است. از آنجایی که مبارزه با این مهم نیازمند ارتقاء به شیوه نوین و تجهیز سازمان های اجرایی است، موفقیت این برنامه در گرو آسیب شناسی نظارت الکترونیکی است.

خضریان ادامه داد: در این جلسه مقرر شد با توجه به حجم بالای جابجایی کالا از بندر شهید رجایی و محور شهید میرزایی به سمت مرکز کشور و استان‌های مرکزی و شمالی با تعامل و همکاری وزارت اطلاعات، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و فراجا در این شاهراه ترانزیتی دستگاه اسکنر جاده‌ای جهت بازرسی غیر مانع محموله‌های عبوری و کامیون‌های باری مستقر کند.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours