مجوز واردات ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس بین شهری از سوی هیات دولت صادر شد

به گزارش کامیون نیوز – به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای داریوش باقرجوان با بیان این مطلب گفت: از جمله تسهیلات پیش بینی شده در این مصوبه تخفیف ۵۰ درصدی برای سود بازرگانی خودروهای وارداتی است که البته مستلزم صدور دستور العمل مشترک از طرف وزارت صمت و وزارت کشور است که جهت تسریع در روند تدوین و ابلاغ این دستور العمل، موضوع در دست پیگیری است.

وی با اشاره به این که ناوگان وارداتی باید با عمر کمتر از پنج سال و از جمله برندهای معتبر باشد، افزود: در اجرای مصوبه اخیر هیات وزیران، سازمان متبوع در صورت مهیا شدن منابع داخلی، برای هر دستگاه ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات بانکی اختصاص داده است که تفاهم نامه های مربوطه با بانک های عامل در شرف مبادله است، ضمن این که تائید تامین قطعات، وجود شبکه خدمات پس از فروش و معاینه فنی جزء شروط مندرج در متن مصوبه است.

باقرجوان همچنین گفت: در اجرای مصوبه فوق الذکر، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در تاریخ ۱۶ خرداد ماه امسال، شرایط متقاضیان و همچنین سهمیه هر استان را به ادارات کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استانی ابلاغ کرده و تا پایان خرداد ماه به ادارات کل استانی مهلت داده است تا متقاضیان را معرفی کنند.
مدیر کل دفتر حمل ونقل مسافر افزود:در بخشنامه ابلاغی به استان ها تصریح شده است که تنها شرکت های حمل و نقل مسافر و رانندگان فعال بخش حمل و نقل مسافر می توانند نسبت به ارائه تقاضای خود برای واردات اقدام کنند.

وی همچنین اظهار داشت: شرکت حمل و نقل باید دارای پروانه فعالیت معتبر بوده و بر اساس تعهد محضری ملتزم به این می باشند که در ایام اربعین از سرویس دهی در خطوط مربوطه خود منفک شده و صرفاً در مسیرهای تعیین شده جهت جابجایی زائران اربعین فعالیت نماید و تا پنج سال خودرو در مالکیت شرکت یا اعضاء هیات مدیره شرکت باقی بماند.

وی گفت: رانندگان متقاضی نیز باید دارای کارت هوشمند معتبر با حداقل کارکرد ۱۲۰ فقره سند حمل در سال گذشته بوده و ضمن ارائه معرفی نامه از تشکل ذیربط خود، تعهد محضری مبنی بر بکارگیری خودرو تحت پوشش شرکت حمل و نقل و فعالیت در ایام اجرای طرح اربعین در مسیرهای تعیین شده و مالکیت خودرو تا پنج سال به نام راننده را ارائه کنند، همچنین شرکت حمل و نقل باید معرفی نامه مبنی بر تحت پوشش قراردادن راننده متقاضی واردات را ارائه نماید.

باقرجوان با بیان این که هر راننده فقط می تواند برای واردات یک خودرو اقدام کند و این امتیاز قابل واگذاری به غیر نمی باشد، افزود: به منظور حمایت از مالکینی که وسیله نقلیه آنها دچار حریق و آتش سوزی شده، پیش بینی شده است شرط کارکرد ناوگان در سال قبل حذف شود.

وی ابراز امیدواری کرد متقاضیان بتوانند با بهره گیری از فرصت پیش آمده هر چه سریعتر مدارک خود را به ادارات کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استانی ارائه دهند تا سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای آنان را برای طی مراحل ثبت سفارش به وزارت صمت معرفی کند.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours