نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای پیش از اربعین

به گزارش کامیون نیوز – داریوش باقر جوان با اشاره به ارائه تسهیلات یک و نیم میلیارد تومانی برای متقاضیان در این زمینه افزود: با اعلام شیوه نامه ها به استان ها، شرکت های اتوبوس رانی ، رانندگان و مالکان می توانند اقدام کنند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از تسهلات ارائه شده در این فراخوان کاهش پنجاه درصدی عوارض بازرگانی است که نیاز به تصویب وزارت کشور و صمت دارد.

باقر جوان با اشاره به اینکه عمر ناوگان وارداتی لازم است زیر پنج سال با شد افزود: شرکت های سازنده باید دارای استانداردهای لازم نیز باشند.

وی با اشاره به اینکه فراخوان نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای ماه گذشته به استان ها اعلام شده است گفت:لازم است شرکت های متقاضی دارای پروانه فعال و تعهد نامه منوط به اینکه اتوبوس ها به مدت پنج سال در اختیار خودشان باشد و در مواقع لازم مثل اربعین، نوروز و ستاد ارتحال امام خمینی در اختیار مسیرهای مشخص شده از سوی راهداری قرار گیرد را دارا باشند.

وی همچنین در خصوص شرایط مالکان شخصی که تمایل به شرکت در این فراخوان را دارند نیز گفت: لازم است رانندگان و مالکان دارای کارت هوشمند فعال مسافربری باشند همچنین ۱۲۰ صورت وضعیت و احراز کارکرد، و معرفی نامه از تشکل های صنفی و تعهد نامه مبنی بر استفاده در مسیرهای مشخص شده در ایام اربعین و نوروز و ستاد ارتحال امام خمینی توسط راهداری باشند.

مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافر جاده ای سازمان راهداری و جاده ای گفت: ثبت نام برای متقاضیان از ابتدای خرداد به استان ها اعلام شده و در حال حاضر در حال جمع آوری متقاضیان هستیم بعد از آن ثبت سفارش از طریق وزارت صمت اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت محدود گفت: با توجه به شرایط و تهسلات اعلام شده لازم است متقاضیان زودتر اعلام در خواست کنند و همچنین قرار شده انتخاب شرکت های سازنده با توجه به استانداردهای مورد تایید، قیمت و عمر ساخت ناوگان کمتر از پنج سال برعهده متقاضی باشد.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours