تردد کامیون‌ها در شهر اصفهان ممنوع شد

به گزارش کامیون نیوز – مهران زینلیان ظهر چهارشنبه در حاشیه جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان در جمع خبرنگاران با اشاره به ارائه گزارش پلیس راهور از علل افزایش آمار تلفات ناشی از تصادفات در شهر اصفهان، اظهار داشت: در نوروز و فروردین ماه ۱۴۰۲ تلفات ناشی از تصادفات در شهر اصفهان کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

وی ادامه داد: اما در اردیبهشت ماه و خرداد ماه ۱۴۰۲ تلفات ناشی از تصادفات افزایش یافته است و پلیس راهور استان، عواملی مانند ورود کامیون‌ها به شهر و عدم ارسال به موقع پیامک هشدار توسط سامانه‌های هوشمند پلیس در مرکز را در افزایش تلفات ناشی از تصادفات مؤثر می‌داند.

زینلیان خاطرنشان کرد: در این راستا مقرر شد نقاط حادثه‌خیز شهر اصفهان به صورت ویژه بررسی شود و ضمن موافقت با منع تردد کامیون‌ها در شهر اصفهان، ترک فعل دستگاه‌هایی که در راستای احداث رینگ چهارم تعلل داشته‌اند اعلام و در این خصوص اقدام حقوقی انجام شود.

وی اظهار داشت: همچنین طرح ترافیک زوج و فرد به ساماندهی ترافیک شهر اصفهان در منطقه مرکزی کمک می‌کند اما این طرح با اشکالاتی همراه است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان افزود: حسب تجربیاتی که در تهران و کشورهای دیگر وجود دارد تصمیم گرفته شده طرح ترافیک زوج و فرد در شهر اصفهان بازنگری، اصلاح و تکمیل شود.

زینلیان ادامه داد: در این راستا مقرر شد شهرداری اصفهان اطلاعات، مقدمات و زیرساخت‌های مورد نیاز برای طرح کلان ترافیک شهر اصفهان را فراهم و به شورای هماهنگی ترافیک استان ارائه کند.

وی با اشاره به طرح سرویس کارمندان در شهر اصفهان، گفت: طرح استفاده کارکنان دولت و نیروهای بخش خصوصی از اتوبوس و مینی‌بوس به صورت ویژه و سرویس نیز در جلسه مطرح و مصوب شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان افزود: این طرح از هفته آینده در شهر اصفهان اجرایی می‌شود و حسب درخواست افراد اتوبوس و مینی‌بوس در سراسر مناطق شهر تردد خواهند کرد.

زینلیان خاطرنشان کرد: سیستم حمل و نقل اصفهان بزرگ (اصفهان حومه) نیز مصوب و مقرر شد در سریع‌ترین زمان ممکن سازوکار و زیرساخت این طرح با محوریت شهرداری اصفهان تأمین و حمل و نقل مردم بین شهرهای بزرگ اطراف اصفهان تسهیل شود.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours