لهستان تردد کامیون‌های روسی و بلاروسی را ممنوع می‌کند

به گزارش کامیون نیوز – بر اساس اعلام مقامات لهستانی، از اول ماه ژوئن (۱۱ خردادماه) تردد تمامی کامیون‌ها و خودروهای حمل بار روسی و بلاروسی از مرزهای این کشور متوقف خواهد شد.

لهستان از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه ارتش روسیه در فوریه سال گذشته میلادی در اوکراین، ضمن آنکه در عمده کمک‌های تسلیحاتی از اوکراین همچون ارسال تانک و جنگنده مشارکت کرده، سیاست افزایش بودجه نظامی خود را نیز در پیش گرفته است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، دولت ورشو وعده داده اندازه ارتش خود را دو برابر کرده و در سال ۲۰۲۳ به میزان چهار درصد از تولید ناخالص داخلی خود را برای بودجه نظامی هزینه کند.

رسانه‌های غربی گزارش دادند، لهستان به همراه اسلواکی تا کنون ۲۷ فرونده جنگنده میگ-۲۹ را برای کمک به ارتش اوکراین در جنگ با روسیه، در اختیار آن قرار داده‌ است.

چند روز قبل رهبران انگلیس و هلند به «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین قول تشکیل یک «ائتلاف جنگنده‌ها» برای ارسال جنگنده‌ اف-۱۶ به کی‌یف را دادند اما رهبران هر دو کشور صحبتی از این که خودشان به اوکراین چنین جنگنده‌ای را بفرستند نکردند.

آندژی دودا، رئیس جمهور لهستان در واکنش به تشکیل این ائتلاف، با اعلام این که ارتش کشور خودش کمبود جنگنده‌های پیشرفته دارد، با اعطای جنگنده های اف-۱۶ خود به اوکراین مخالفت کرد.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours