مشکل رانندگان کامیون با وزارت صمت؛ سامانه واردات خودرو قابل ویرایش نیست!

به گزارش کامیون نیوز – بر اساس قانون جایگزینی خودروهای فرسوده، رانندگان کامیون می توانند یک دستگاه کامیون دست دوم زیر ۵ سال را با رعایت مقررات و آیین نامه های گمرکی و شرایط اعلام شده توسط ستاد مدیریت حمل‌ و نقل و سوخت سازمان راهداری وارد کشور و جایگزین کامیون فرسوده خود کنند. طبق این مقررات سن فرسودگی کامیون های مشمول این مقررات ۱۶ سال است.

این درحالیست که تعدادی از رانندگان کامیون بر اساس شرایط مذکور اقدام به واردات کامیون به کشور کرده اند اما برخی مشکلات مانع ورود این کامیون ها به چرخه فعالیت شده است.

اسدی، یکی از این رانندگان در این باره به خبرنگار تین نیوز توضیح می دهد: کامیونی که اینجانب وارد کردم از کشور آلمان بوده ولی بعد از ورود کامیون به گمرک شهریار و طی شدن تمام مراحل و پرداخت هزینه های مربوطه، در آخرین مرحله کارشناس خروج از گمرک به ما اعلام کرد اتاق کامیونی که وارد کرده ایم با آنچه در سامانه ثبت سفارش خودرو ثبت شده، مغایرت دارد.

متاسفانه با گذشت چند ماه از این ماجرا و پیگیری های فراوان از وزارت راه و شهرسازی و گمرک و وزارت صمت، امکان ویرایش سفارش ثبت شده و تطبیق آن با کامیون وارد شده، در سامانه ثبت سفارش برای ما فراهم نشده است و در نتیجه چون کامیون دیگری هم نداریم بدون عایدی و درآمد مانده ایم.

وزارت راه و شهرسازی به ما اعلام می کند مسئولیت سامانه ثبت سفارش به وزارت صمت محول شده و این وزارتخانه باید مشکل شما را حل کند اما مسئولان وزارت صمت همکاری لازم را نمی کنند و توجهی به این نکته ندارند که کامیونی که ما با صرف هزینه سنگین خریداری و وارد کشور کرده ایم در گمرک خاک می خورد و ما هم وسیله امرار معاش دیگری نداریم.

شایان ذکر است؛ پیش از این برخی رسانه ها از مشکلات سامانه ثبت سفارش گزارش هایی منتشر کرده اند و این گزارش ها حاکیست این سامانه به روی واردکنندگان بسته است و با وجود آن که مسئولان از رفع موانع و آمادگی سامانه برای ثبت سفارش سخن می گویند، امکان ثبت و ویرایش مدل خودروها وجود ندارد.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours