رکورد تازه برای کامیون تسلا؛ حمل ۳۷ تن بار تا مسافت ۸۰۰ کیلومتر

به گزارش کامیون نیوز – کمتر از ۷ روز به تحویل اولین نمونه‌های تسلا سمی به خریداران باقی مانده است. موفقیت برای این رویداد تاریخی، احتمالا تاثیری چشمگیر بر صنعت حمل و نقل جهان خواهد داشت. استفاده از کامیون‌های برقی، حتی در کشورهای متمول دنیا، مرسوم نیست اما چنانچه تسلا سمی عملکرد مورد انتظار را برآورده کند؛ توسعه‌ی خودروهای تجاری الکتریکی مورد توجه برندهای مشهور، قرار خواهد گرفت.

دو نوع تسلا سمی، پس از بارگیری توان پیمایش ۴۸۰ و ۸۰۰ کیلومتر دارند. پنج سال پیش، طرح اولیه از کامیون برقی تسلا به رسانه‌های خبری ارائه شد. تولید انبوه این مدل برای سال ۲۰۱۹ برنامه‌ریزی شده بود. براساس اعلام رسمی ایلان ماسک، مدیر عالم تسلا، مونتاژ نهایی تسلا سمی از ماه اکتبر (آبان ماه) آغاز شده است.

علاوه‌بر تسلا، شرکت‌های مرسدس، ولوو، رنو و نیکولا نیز پروژه‌ی تولید کشنده‌های برقی را دنبال می‌کنند. نکته‌ی جالب، ادعای تسلا مبنی بر حمل بار ۳۷ تن تا مسافت ۸۰۰ کیلومتر است که فعلا فراتر از رقبا به نظر می‌رسد. همچنین، تسلا سمی در دو حالت بی‌بار و بارگیری شده، سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتر برساعت ۵ و ۲۰ ثانیه خواد داشت.

 

برای تسلا سمی، قیمت ۱۵۰ تا ۱۸۰ هزار دلاری در مدل‌های مختلف وجود دارد. این کشنده‌ی برقی با توان پیمایش جالب توجه و شتاب‌گیری بسیار خوب، گران‌تر از نمونه‌های دیزلی است اما از نظر هزینه‌ی شارژ (سوخت گیری) و استهلاک و نگه‌داری در درازمدت، برتری خواهد داشت. چنانچه عملکرد فنی تسلا سمی، مطابق انتظار پیش رود و به خوبی ارائه شود، تولید ۱۰۰ هزار دستگاه در سال، آغاز خواهد شد.

 

 

تسلا سمی تراک

 

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours