آشنایی با کشنده پیلسان Pilsan C7H 480 ؛ مشخصات فنی، آپشن و قیمت

به گزارش کامیون نیوز– سیتراک (Sitrak) زیرمجموعه ی سینوتراک و مختص به تولید محصولاتی از شرکت سینوتراک با تکنولوژی شرکت معتبر مان هست. در سال ۲۰۰۹ چینی ها موفق شدند ۲۵ درصد سهام شرکت مان را در اختیار خود بگیرند. محصولات برند سیتراک با استفاده از تکنولوژی سری TGA مان طراحی و تولید شده اند و به همین خاطر نسبت به سایر چینی های موجود در بازار ایران، دارای طول عمر، دوام و ایمنی مناسبی هستند.

شریک تجاری سیتراک در ایران، شرکت پیلسان یکی از زیر مجموعه های شرکت ماموت هست. که تا به این لحظه اقدام به تولید و عرضه ی سه مدل کشنده سیتراک C7H440 ، T7H و C7H480 و کامیون C7H کمپرسی برند پیلسان نموده است. این محصولات و مخصوصا مدل ۴۸۰ اسبی اتوماتیک آن، بعلت خدمات مناسب شرکت تولید کننده، در بازار مورد وثوق مشتریان قرار گرفته است.

پیلسان C7H 480
پیلسان C7H 480

طراحی بدنه و نمای ظاهری پیلسان C7H 480

پیلسان C7H 480

طراحی این کشنده در نوع خود جذاب بوده. هرچند خیلی بروز بنظر نمیرسد، اما دارای طراحی متفاوت و خشنی می باشد. چراغهای ذوزنقه ای جلو و مطابقش مه شکنهای بزرگ آن، جلب نظر می کند. ورودی هوای بزرگ و عریض به همراه لوگوی به شکل فیل شرکت پیلسان (که شاید زیر مجموعه ی ماموت بودن این شرکت را یادآور می شود) و نوشتار PILSAN در بالای آن کاملا جلب نظر میکند.

اتاق این کشنده تحت لیسانس شرکت مان و منطبق بر اتاق کد TGA می باشد که دارای تعلیق بادی اتاق با ۴ بالن هست.

 

طراحی داخل کابین و نمای داخلی پیلسان C7H 480

پیلسان C7H 480
داشبرد کشنده پیلسان C7H 480

طراحی داخلی کابین پیلسان هم به مانند ظاهر بیرونی آن، چندان بروز نیست. از نظر کیفیت متریال استفاده شده هم میتوان عبارت متوسط و معمولی را برای توصیف آن بکار برد.

اتاق این کشنده دارای ارتفاع بالایی است در کنار فلت بودن کف آن (پایین رفتن اصطلاحا پالونی نسبت به سینوتراکهای قدیمی) ، راحتی مناسبی را برای راننده و سرنشین ایجاد خواهد کرد.

سیستم صوتی تصویری با نمایشگر ۵.۵ اینچی مجهز به بلوتوث، صندلی راننده با قابلیت بادی تنظیم شونده، صندلی شاگرد با تعلیق بادی، فرمان با روکش چرمی، کروز کنترل، شیشه بالابر و آینه های برقی، تهویه مطبوع اتوماتیک، دوربین پیرامونی، بخاری درجا، دستگیره صندلی تنظیم شونده، سوئیچ قطع کن برق و… از دیگر تجهیزات داخلی این کشنده هستند.

پیشرانه و تجهیزات فنی پیلسان C7H 480

موتور کشنده پیلسان C7H 480، با کد MC13.48-50 ساخت سینوتراک چین و تحت لیسانس مان می باشد.  این پیشرانه‌ی ۶ سیلندر، ۲۴ سوپاپ توربودیزل دارای حجم ۱۳ لیتر می باشد که قادر به تولید ۴۸۰ اسب بخار در ۱۹۰۰ دور بر دقیقه است. نهایت گشتاور پیلسان، ۲۳۰۰ نیوتن متر است که بین ۹۵۰ تا ۱۴۰۰ دور بر دقیقه بدست می آید.

کشنده ی پیلسان C7H 480 مجهز به گیربکس ساخت ZF (کد ZF12TX2621TD ) 12 دنده جلو + ۲ دنده عقب می باشد که قابلیت تعویض دنده بصورت اتوماتیک را برای راننده فراهم می آورد. اینتاردر (ترمز گیربکسی) ۵ مرحله ای ساخت ZF هم قابل ذکر می باشد. ترمز موتوری آن نیز از نوع تک مرحله ای است.

مخزن سوخت پیلسان C7H 480 از جنس آلومینیوم با حجم ۱۱۶۰ لیتر می باشد (شامل دو باک ۶۰۰ و ۵۶۰ لیتری). ظرفیت مخزن ادبلو این کشنده (Diesel Exhaust Fluid DEEF یا AdBlue) نیز معادل ۴۰ لیتر می باشد. استاندارد آلودگی کشنده پیلسان یورو ۵ EEV می باشد.

تجهیزات ایمنی و امکانات رفاهی پیلسان C7H 480

از تجهیزات ایمنی کشنده پیلسان C7H 480 میتوان به موارد مقابل اشاره کرد: ترمز دو مداره پنوماتیکی، محورهای جلو و عقب دیسکی، ترمز هوشمند ABS و ضد لغزش ASR، سیستم الکترونیکی توزیع نیروی ترمز EBL، سیستم الکترونیکی کنترل پایداری ESC، ترمزدستی تریلر، مخازن باد آلومینیومی، ترمز اگزوز، ترمز موتور EVB اتوماتیک و ریتاردر ۵ مرحله ای.

تعلیق پیلسان در جلو از نوع فنر پارابولیک (فنرهای به اصطلاح شمش) به همراه کمک فنر و میل موجگیر و در عقب از نوع بادی ۴ بالنی ( بالشتک) و کمک فنر به همراه قابلیت تنظیم ارتفاع دستی و اتوماتیک است.

سیستم صوتی تصویری، کروز کنترل، صندلی راننده با تعلیق بادی قابل تنظیم، صندلی شاگرد با تعلیق بادی، فرمان چرمی مجهز به دکمه های کنترلی، پدال و فرمان قابل تنظیم، پرده های جانبی و آفتابگیر بیرونی، شیشه بالابر برقی، آینه برقی گرمکن دار، تهویه مطبوع اتوماتیک، چراغ مطالعه، بخاری درجا، دوربین پیرامونی، بوق شهری و برون شهری (بادی و برقی)و… از تجهیزات استاندارد آن هستند.

یخچال داخل کابین، رینگ استیل و کولر درجا به صورت سفارشی توسط سازنده قابلیت نصب بروی کشنده را دارند.

قیمت کشنده پیلسان C7H 480

کشنده پیلسان C7H 480 در ابتدا با قیمت قطعی ۳.۶۲۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان از سوی شرکت تولید کننده آن، ثبت نام شد. اما در حال حاضر (در زمان نگارش این مطلب) با توجه به کاهش ارزش پول ملی، در بازار آزاد برای مدل ۱۴۰۱ صفر کیلومتر حدود ۴.۸۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان می باشد.

پیلسان C7H 480

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours