از نکات ترمزگیری هنگام رانندگی تا لزوم توجه به هشدار‌های خودرو

به گزارش کامیون نیوز – دانستن نکات مهم و آموزشی در حین رانندگی با خودرو‌های سواری موضوعی بسیار مهم است و  این مطلب برای رانندگان با تجربه و کم تجربه رانندگان با سابقه و ماهر یا غیر ماهر می‌تواند مفید و آموزنده باشد.

هرروز راس ساعت ۱۶ عصر در حوزه حوادث و انتظامی (گروه اجتماعی)   می‌توانید این نکات کوتاه و مفید را بخوانید:

۱: یکی از مهمترین مواردی که موجب حادثه شده است، روشن کردن خودرو در حالتی است که خودرو خلاص نیست و در یکی از دنده‌ها می‌باشد. در این حالت به محض استارت، خودرو حرکت کرده و پیش از اینکه شما بتوانید عکس العملی نشان دهید با مانع جلوی خودرو تصادف کرده اید.

۲: بعضی از راننده‌ها به جهت استراحت و سرد شدن خودرو توقف و خودرو را برای لحظاتی خاموش می‌کنند، ولی تجربه نشان داده در بعضی از موارد خودرو دیگر روشن نشده و مسافرین در راه مانده‌اند؛ بنابراین اگر برای مدت کوتاهی توقف کرده‌اید حتی الامکان از خاموش کردن خودرویتان خودداری کنید مگر اینکه به خودروی خود اطمینان داشته باشید؛ و یا درجایی هستید که دسترسی به کمک دیگران مقدور است.

۳:از مهمترین نکات فنی خودرو موارد مرتبط با سیستم ترمزگیری است. همواره طوری برنامه‌ریزی کنید که تا پیش از رسیدن به دست‌انداز‌ها ترمز بگیرید. رعایت سرعت مجاز نیز در این مورد بسیار کمک‌کننده است. نگه‌داشتن ترمز در هنگام عبور از دست‌انداز‌ها سرعت چندانی را کاهش نمی‌دهد، اما فشار زیادی به سیستم ترمز، متربندی و اکسل وارد می‌کند.

۴: سعی کنید به محدودیت‌های سرعتی در خیابان و جاده و بزرگراه پایبند باشید و سرعت مطمئنه را تا رسیدن به مقصد رعایت کنید. چرا که ترمز گیری در سرعت بالا و یا در شرایط جوی نامساعد ممکن است با مشکل مواجه شود.

۵: یکی از عادت‌های بد رانندگی بی توجهی به هشدار‌های خودرو است. صدا‌هایی که از گوشه و کنار خودرو شنیده می‌شوند نشانه‌هایی از بروز اشکال در عملکرد خودرو هستند. اغلب با شنیدن این صدا‌ها یا توجهی نمی‌کنند و یا با ضربه زدن به گوشه و کنار اتاقک تلاش دارند تا عامل صدا را از بین ببرند! این یکی از عادت‌های بد رانندگی است. صدا‌های جیرجیر و تق‌تق را جدی بگیرید و تا شما را به دردسر نیانداخته علت آن را برطرف کنید.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours