کشنده ایسوزو سری ای مدل EXR77 و EXZ77

به گزارش کامیون نیوز – برندایسوزو شهرت زیادی در طول دهه‌ها، برای تمامی مدل‌های مختلف کامیون از D-Max گرفته تا خودروهای تجاری مانند Traviz یا سریN ایسوزو به دست آورده است.

کامیون ایسوزو سری ای مدل EXR77

دو کشنده ایسوزو سری ای مدل EXR77 و EXZ77 بخشی از محصولات سری E کامیون سازی ایسوزو هستند. کشنده ایسوزو سریای معمولاً در برابر تراکتورهای مشابه سایر شرکت‌ها مانند هینو و فوسو مقایسه می‌شود که هر دو برند ژاپنی هستند. اما چیزی متفاوت در باره کامیون ایسوزو سری ای وجود دارد که در این مقاله به بررسی آن می‌پردازیم.

ایسوزو دو محصول عالی از سری E دارد که از نسخه‌های قبلی بسیار ساده و کاربردی‌تر به نظر می‌رسند و به خصوص با پنجره کرومی عظیم جلوه‌ای خاص پیدا کرده‌اند که شامل مدل EXR77 و EXZ77 می‌شود. در طراحی کشنده ایسوزو سری ای همه چیز ظاهری بی‌رحمانه و هدفمند دارد.

مشخصات فنی کشنده ایسوزو سری ای مدل EXR77 و EXZ77  

برند ایسوزو چندین نسخه از سری E را برای مشتریان تولید کرده، اما تنها دو نمونه جدید از آن را به نمایش گذاشته است.

مدل کوچکتر که EXR77 است، یک کامیون سنگین 6 چرخ با وزن ناخالص 18000 کیلوگرم می‌باشد. به عبارت دیگر وزن آن تقریباً 18 برابر یک خودروی کامپکت معمولی است. همچنین کامیون ایسوزو سری ای مدل EXR77 با وزن ترکیبی ناخالص 45000 کیلویی، میتواند 27000 کیلوگرم تریلر و محموله را یدک بکشد.

مدل دیگر کامیون ایسوزو سری ای، مدل EXZ77 است که بزرگ‌تر از مدل قبلی بوده و 10 چرخ است که وزن بسیار بالاتری نیز دارد. کشنده ایسوزو سری ای مدل EXR77 با وزن 24900 کیلوگرم و همچنین وزن ناخالص 60000 کیلوگرم می تواند تریلر، کانتینر و کالا رابا وزن 35100 کیلوگرم را با خود حمل کند.

کامیون ایسوزو سری E، مدل EXZ77 و EXR77 دارای موتور توربودیزل 6 سیلندر از سری موتورهای U بوده که حجم فوق العاده 9.8 لیتریدارد. این موتور دارای قدرت 380 اسب بخار و گشتاور 1765 نیوتن متری است.

کشنده ایسوزو سری ای مدل EXR77 و EXZ77 مجهز به گیربکس 16 سرعته دستی بوده که دارای نسخه های برد بالا و پایین برای هر7 دنده جلو و همچنین نسخه های بالا و پایین برای دنده عقب است.

ترمزهای هوا این دو مدل کامیون ایسوزو سری ای بسیار خوب کارمی کنند، زیرا تقریباً به محض اینکه پدال ترمز را فشار می‌دهید وسیله نقلیه کاملاً متوقف می شود. سیستم هوا نیز از طریق شیلنگ‌هاییدر پشت کابین به ترمزهای تریلر متصل می‌شود و به توقف امن کمک می‌کند. نکته‌ای که باید به آن توجه کنیم این است که تعویض دنده‌هامی‌تواند ناهموار باشد، اما با گذشت زمان بهبود می‌یابد.

کابین کشنده ایسوزو سری ای مدل EXR77 و EXZ77 با پله‌های مستقر شده و دستگیره‌هایی برای بالا رفتن از پله ها تعبیه شده است.صندلی راننده منظره کاملی از جاده دارد و آینه های عظیمی نیز در کناره ها و جلو کابین وجود دارد که به دید وسیع و تسلط راننده برجاده کمک می‌کند.

کابین این مدل کامیون ایسوزو سری ای بسیار ساده و کاربردی بوده که دارای یک فرمان، اهرم دنده، پدال ترمز، پدال کلاچ، چند دکمهبرای چراغ ها، ترمز دستی و چند قطعه دیگر است.

کامیون ایسوزو سری ای مدل EXZ77 دارای یک صندلی راننده راحت است و به نظر می رسد که با یک سیستم تهویه مطبوع ساده،سیستم صوتی ساده و بسیاری دیگر از ویژگی های ظاهری نسبتاً ابتدایی در کابین ساده تر به نظر می رسد.

در باره قیمت کشنده ایسوزو سری ای مدل EXR77 و EXZ77، از آنجایی که برند ایسوزو به طور قابل توجهی از بسیاری از رقبایخود در ژاپن قیمتی پایین‌تر و در عین حال سطوح بالایی از قابلیت، امکانات و امنیت را را با سری E ارائه می‌دهد.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours