اقدامات جلوگیری از سُر خوردن و قیچی کردن کامیون ها در زمستان

به گزارش کامیون نیوز – هر چند قیچی کردن یا نکردن کامیون تا میزان زیادی به مهارت راننده ارتباط دارد اما نکاتی نیز مهم است که باید به آنان دقت شود.

در ابتدا خفه کن و اینتاردر را غیر فعال کنید تا از ترمز ناگهانی کامیون جلوگیری شود و سپس مطمئن شوید سنسور هایی مانند هشدار نقطه کور یا سنسور خواب آلودگی غیرفعال باشند.

در جاده های برفی و یا برای نه جاده لیز و یا یخ زده است در ابتدا ده درجه باد لاستیک ها را کم کنید اینطور سطح اصتحکاک لاستیک با زمین را افزایش می‌دهید.
اگر جاده کاملا یخ زده بود بهتر هس در پارکینگ پارک و باد ترمز لاستیک محور فرمان را به اصطلاح کور کنید ،این کار در جلوگیری از قیچی کردن بسیار مناسب است.
میتوتنید از طریق دیاگ طوری ترمز را تنظیم کنید که در روز و شب های برفی ابتدا ترمز تریلی فعال و سپس چرخ های کله ترمز بگیرند اما چون نیروی متخصص برای این کار همه جا نیست بهتر است با فعال بودن ترمز تریلی در این مواقع ظاهر شوید و با کشیدن بسیار ملایم ترمز تریلی و سپس ترمز کله کامیون کشنده را در جاده برفی متوقف نمایید.

سعی کنید در عبور از جاده های برقی و یخ زده به طور ملایم و مداوم ترمز تریلی را استفاده کنید تا در زمان استفاده واقعی دیسک های تریلی یخ زده و یا برف گرفته نباشد تا عملکرد ترمز تریلی کاهش یافته و عدم همخوانی ترمز تریلی و کله باعث قیچی کردن شود.

دلیل قیچی کردن کامیون ها موارد مختلفی است اما مهم ترین آن یکسان نشدن سرعت چرخ های کله با سرعت چرخ های تریلی است که اقدامات زیادی باید در جهت اینکه همیشه سرعت کشنده با تریلر یکسان باشد انجام داد.

برای کامیون های کشنده تک دیفرانسیل که دارای سیستم ترمز ضد لغزش هستند حتما سعی کنند از این امکان در جاده های لیز برای بهبود کنترل کامیون استفاده نمایند.

در مواقع لیز مراقب استاندارد بودن ارتفاع بالن های کامیون و تریلی نیز باشید تا مثلا بالن های کشنده نسبت به تریلی یا بلعکس در وضعیت بالا یا پایین تری نسبت به یکدیگر نباشند.

این اقدامات بیشتر مربوط به کشنده های تک دیفرانسیل بود و کامیون های جفت دیفرانسیل چه باری و چه کشنده معمولا چالش کمتری در مقابله با برف و جاده یخ بسته دارند.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours