کامیون شاکمن X6000، قدرتمندترین کامیون جهان!

به گزارش کامیون نیوز – شرکت شاکمن تولید کننده کامیون چینی وارد رقابت بزرگی می شود که در آن تولید کنندگان سوئدی، نظیر اسکانیا و ولوو شرکت دارند.کامیون ولوو با قدرت 750 اسب بخار در سال 2011 به دنیا معرفی شد و به مدت 9 سال به عنوان پادشاه جاده حکمرانی کرد تا اینکه درسپتامبر 2020 توسط اسکانیا 770 اسب بخاری از سلطنت خلع شد. سپس کمتر از سه سال بعد، کامیون جدید شاکمن عنوان قدرتمندترین کامیون جهان را به خود اختصاص داد.

مشخصات فنی کامیون شاکمن X6000

کابین کامیون جدید شاکمن X6000 شبیه آکتروس پیشرفته است. همچنین این کامیون دارای موتور 16.6 لیتری مدل Weichai WP17H800E68 با قدرت 800 اسب بخار و گشتاور 3.750 نیوتن متر بوده و با استانداردهای آلایندگی Euro 6 مطابقت دارد. موتور WP17H800E68 مورد استفاده در کامیون شاکمن X6000 یک W17 اصلاح شده برای استفاده در کامیون هایجاده ای و کوهستانی است.

قدرتمندترین کامیون جهان، کامیون شاکمن X6000 مجهز به یک گیربکس 16 سرعته S16AD تمام اتوماتیک نیز می‌باشد که توسطFast Gear برای فعالیت های جاده ای و کوهستانی سخت طراحی شده است.

کامیون جدید شاکمن دارای کابینی مجهز به یک تخت خواب، فرمان چند منظوره، دو صفحه نمایش بزرگ، کروز کنترل تطبیقی،سیستم های هشدار برخورد و سیستم خروج از خط است. طراحی جدید بیرونی و پیکربندی پیشرفته کامیون جدید شاکمن چشمان بسیاری را به خود جلب کرده است. کامیون شاکمن X6000 سبک سنتی معمول کامیون‌های سنگین را تغییر داده و از عناصر منحنی زیادی استفاده می‌کند که نه تنها به کاهش ضریب مقاومت دربرابر باد خودرو کمک می‌کند، بلکه آن را از نظر بصری سبک‌تر و چشم‌نوازتر می‌کند.

کامیون جدید شاکمن مجهز به چراغ‌های LED در روز، چراغ‌های راهنما و چراغ‌های مه شکن یکپارچه است. اهرم تعویض دنده کامیونشاکمن X6000 از کف به کنسول مرکزی منتقل شده و فضای وسط را آزاد کرده و فضای داخل کابین را انعطاف پذیرتر و راحت تر میکند. از دیگر تجهیزات و امکانات این کاکیون جدید لوکس می‌توان به طراحی کاملاً مسطح قسمت عقب کامیون، سانروف برقی، استارت بایک کلید، پریز برق 220 ولت، صفحه کنترل مرکزی بزرگ و یخچال اشاره کرد. از نظر ایمنی، DeLong X6000 مجهز به هشدار خروج از خط، هشدار پایش خستگی، سیستم نظارت بر محیط زیست، سیستمکنترل پایداری الکترونیکی ESC، کروز کنترل تطبیقی ​​ACC، سیستم ترمز اضطراری خودکار AEBS و سیستم رانندگی پیشرفتهADAS است.

طبق بازخوردها مصرف سوخت کامیون شاکمن X6000 بسیار کمتر از x3000 است. علاوه بر تنظیم بهتر، وزن سبک تر و سایرعوامل، همچنین می توان آن را به موتور پرقدرت این کامیون مرتبط دانست که می تواند به طور موثرتری در شرایط کاری مختلف اعمالشود، به طوری که خودرو از سرعت بالاتر اقتصادی برخوردار باشد.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours