تولید امپاور 26 تن با برنامه توسط بهمن دیزل

به گزارش کامیون نیوز – حسین خضری مدیرکل بهمن دیزل با بیان اینکه بهمن دیزل سهم مهمی در خودروهای دیزلی کشور دارد، گفت: بهمن دیزل سهم مهمی در خودروهای دیزلی کشور دارد. ما در بهمن دیزل سبدی کامل از محصولات تجاری و مسافری داریم. سال گذشته یک کامیون امپاور و سال آینده یک کامیون ۱۲ تنی تولید خواهیم کرد. وی در این خصوص افزود: در نظر داریم یک کامیون ۲۶ تنی بر روی سکوی آرماتور BD۴۰۰ تولید کنیم.

خضری در پاسخ به این سوال که محصولات جدید بهمن دیزل بر روی کدام پلتفرم ها عرضه می شود، گفت: در حوزه باربری هم در سکوهای بار و هم در سکوهای برق برنامه تولید خواهیم داشت. وی با اشاره به آمار مجتمع حمل و نقل ایران، گفت: اکثر نیازهای بار ایران با کامیون های ۱۲ تنی تامین می شود. بنابراین، ما فکر کردیم که پلت فرم کامیون ۱۲ تنی می تواند پاسخگوی این بخش از تقاضای بازار باشد.
در سال ۱۴۰۱ تولید را دو برابر خواهیم کرد

بهمن دیزل با تاکید بر اینکه با وجود مشکلات اقتصادی و تحریم، تولید این مجتمع افزایش می یابد، گفت: سال گذشته ۲۵۰۰ واحد تولیدی داشتیم که امسال این تولید دو برابر می شود.

وی با اشاره به مشکلات پیش روی تولید در ایران گفت: تحریم ها صنعت کشور را تحت تاثیر قرار داده است. کشور توانسته است بیشتر این مشکلات را با تکیه بر منابع داخلی حل کند. اما ما معمولا از سایر سازمان ها انتضار کمک داریم.
با تبدیل کشور به گورستان کامیون های دست دوم مخالفیم

خضری زمانی در پاسخ به سوالی درباره تصمیم دولت برای واردات خودروهای فرسوده گفت: واردات خودروهای فرسوده را به مصلحت نمی دانیم. ما نباید کشور را به قبرستان دست دوم تبدیل کنیم. چنین تصمیمی به نفع اقتصاد کشور و مصرف کنندگان نیست.

وی گفت: مشکل کلی با ورود کامیون های جدید به کشور نداریم، اما انتضار داریم کشور از منابع مالی خود برای تولید و اشتغال استفاده کند. امروزه نمی توان چین را از نظر فناوری با دهه گذشته مقایسه کرد. در چین ۹۰ درصد محموله ها با کامیون از همان کشور حمل می شود.

خضری در پاسخ به این سوال که آیا بهمن دیزل قصد تولید BD۵۳۰ را دارد یا خیر، گفت: مهندسان این شرکت در مرحله تحقیقات هستند و طرح های ۵۵۰ و ۵۶۰ داریم که اخبار بیشتری در این زمینه منتشر خواهد شد.

وی با اشاره به تولید مینی بوس در بهمن دیزل گفت: ناوگان حمل و نقل ایران از نظر مینی بوس در وضعیت نامناسبی قرار دارد. یکی از محصولات ما، پگاسوس، با موتور ایسوزو ارتقا یافته است. امسال تصمیم گرفتیم طراحی آن را بهبود ببخشیم. در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ خبرهای خوبی در زمینه تولید مینی بوس خواهیم داشت

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours