بررسی کامیون فریتلاینر سنچری، پرچم دار نسل قبل فریتلاینر

به گزارش کامیون نیوزکامیون فریتلاینر سنچری در سال ۱۹۹۵ (به عنوان مدل ۱۹۹۶) برای جایگزینی با کامیون سری FLD معرفی شد، هرچند که کامیونFLD تا سال ۲۰۰۱ تولید می‌شد. کامیون فریتلاینر سنچری برای مدل جدید در سال ۲۰۰۰ به کامیون فریتلاینر سنچری کلاس S/T (که مخفف ایمنی و فناوری است) تغییر نام داد. کامیون فریتلاینر سنچری کلاس S/T به یک کیسه هوای سمت راننده تجهیز شد وپشتیبان‌های نصب صندلی آن نیز بهبود یافت. این کامیون با پایان تولید کامیون مدل FLD در سال ۲۰۰۱ به کامیون پرچمدار کمپانیفریتلاینر تبدیل شد.

کامیون فریتلاینر سنچری کلاس S/T تغییرات جدیدی در طراحی داشته که شامل کاپوت، جلوپنجره و سپر جدید است که ظاهری فوقالعاده و جدید به این کامیون بخشید. همچنین این کامیون به افزایش ظرفیت خنک‌کننده و توزیع بهتر نور چراغ‌های جلو مجهز شده است.

مشخصات فنی کامیون فریتلاینر سنچری

کامیون فریتلاینر سنچری کلاس S/T پیشرفته ترین کامیون سنگین در خط تولید کمپانی فریتلاینر است. این کامیون که در پیکربندیمعمولی ۱۲۰ اینچی موجود است، با سیستم های پیشرفته ای بارگیری می شود که راحتی کار راننده و ایمنی را افزایش می دهد و بهرهوری را نیز به حداکثر می رساند.

کامیون فریتلاینر سنچری مجهز به طیف موتورهای کاترپیلار C13، کاترپیلار C15، کاترپیلار ۳۴۰۶E، دیترویت دیزل MBE 4000،دیترویت دیزل سری ۶۰، دیترویت دیزل DD13/15/16، کامینز ISX و کامینز N14 بوده و نمای جلویی کامیون فریتلاینر سنچری مجهزبه جلوپنجره جدید ظرفیت خنک کنندگی بیشتری را برای سازگاری با موتورهای جدید و داغتر مدل ۲۰۰۴ فراهم می کند.

سپر سه تکه کامیون فریتلاینر سنچری کلاس S/T نیز بازطراحی و طراحی شده است. قطعات بیرونی کامیون فریتلاینر سنچری کلاسS/T هنوز از جنس پلاستیک مقاوم در برابر آسیب ساخته می شوند که به جلوپنجره کرومی و چراغ‌های جاده‌ای داخلی و چراغ‌هایبرجسته کهربایی مجهز شده است.

علاوه بر این، سپرهای داخلی گلگیرها اکنون به جای روی شاسی روی خود کاپوت کامیون نصب شده اند. این سپرها از محفظه موتورمحافظت می کنند.

یکی دیگر از به‌روزرسانی‌های جدید کامیون فریتلاینر سنچری کلاس S/T آفتاب‌گیر بازطراحی‌شده است. این آفتابگیر بیرونیآیرودینامیکی برای بهبود مصرف سوخت، طراحی شده و زمان تعویض و تعمیر را کاهش می دهد.

در کامیون فریتلاینر سنچری کلاس S/T برای تطبیق با الزامات ورودی هوای استانداردهای آلایندگی ارتقا یافته،ث و سطح ورودی مشبکبه میزان قابل توجهی افزایش یافت. برای افزایش دید، همه لامپ‌های چراغ‌های جلو و مه شکن با لامپ‌های کامپوزیتی قابل تعویضجایگزین شدند.

در سال ۲۰۱۰، کامیون فریتلاینر سنچری در آمریکای شمالی با کامیون فریتلاینر کاسکادیا جایگزین شد. این کامیون برای فروش وصادراتی تا سال ۲۰۲۰ در خط تولید کمپانی فریتلاینر باقی ماند.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours