رانندگان کامیون: مبلغ عوارض آزادراهی متناسب با کیفیت آزادراه ها نیست

به گزارش کامیون نیوز – چند روز پیش مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل خواستار افزایش جریمه مربوط به عدم پرداخت عوارض آزادراهی شد و گفت: جریمه فعلی عدم پرداخت عوارض مقرر در آزادراه ها با نرخ های عوارض ابلاغ شده، متناسب نبوده، به گونه ای که پاره ای از موارد به ویژه در بخش خودروهای سنگین، مبلغ جریمه فعلی از نرخ عوارض اعلام شده کمتر است… بنابراین به منظور حفظ بازدارندگی جرائم مصوب و همچنین در راستای صیانت از حقوق حقه دولت و سرمایه گذاران آزادراهی ، خواهشمند است در خصوص سیر مراحل افزایش جریمه عدم پرداخت عوارض مقرر در آزادراه ها دستور مقتضی صادر فرمایید.

همچنین عباس بیات مدیرکل بهره برداری آزادراه‌ های کشور نیز عنوان کرد: بر اساس بند یک تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۱ و بند کاف تبصره ۱۱ قانون بودجه ۱۴۰۲، وزارت راه و شهرسازی مجاز است که نرخ عوارض جاده‌ای را در صورتی که ظرف مدت ۱۵ روز پرداخت نشود، ماهانه با سود ۳ تا ۳.۵ درصد به صورت پلکانی افزایش دهد که قرار است تا پایان تیر ماه، این قانون اجرا شود.

این اظهارات در حالی مطرح شده است که رانندگان ناوگان عمومی جاده ای باری و مسافری به عنوان کاربران حرفه ای آزادراه ها نسبت به کیفیت جاده های کشور انتقاد دارند و معتقدند هزینه ای که به عنوان عوارض آزادراهی پرداخت می کنند متناسب با کیفیت آزادراه ها نیست.

ابراهیم علیاری فعال بخش حمل و نقل جاده ای کالا در این زمینه گفت: در همه کشورها برای افزایش ایمنی شبکه راه ها و توقف روند افرایشی آمار تصادفات به دلیل ایمنی پایین و کیفیت پایین جاده های دوطرفه و کم عرض ، آزادراه ها و بزرگراه ها ساخته می شوند و ساخت آزادراه ها یکی از عوامل کاهشی شدن آمار تصادفات در کشورها است.

این راننده کامیون افزود: آمار تصادفات جاده ای در کشور ما هر ساله نسبت به سال قبل تر روندی افرایشی داشته است، راه حل کاهش تصادفات، ساخت آزادراه با کیفیت قابل قبول و همچنین ارتقای کیفیت ساخت خودروسازی است که متاسفانه به علت بی اعتنایی مسئولان، نه بزرگراه های استاندارد و نه خودروهای استاندارد داریم.

وی عنوان کرد: این در حالی است که به نظر می رسد از نظر دولت و مسئولان مرتبط، جاده ها و خودروها و دیگر موارد استاندارد است و فقط رانندگان و استفاده کنندگان از جاده ها غیر استاندارد و عامل این همه مشکلات و اتفاق ها هستند.

علیاری تاکید کرد: نگاهی به آمارهای ارائه شده در سایت های بین المللی نشان می دهد برای مثال در همین کشورهای همجوار و عربی حتی در تصادفاتی که در آن کشورها رخ می دهد جمعا امارها خیلی پایین تر از آمار کشته های کشور ما است.

این راننده کامیون با بیان این که گسترش آزادراه ها موجب افزایش ایمنی تردد و کاهش شدید تصادفات می شود، گفت: یکی از دلایلی مهم تصادفات وضعیت ترافیکی و کیفیت ساخت پایین جاده ها است که راه حل آن افزایش ظرفیت ترافیکی با احداث آزادراه ها است که برعکس در کشور ما شاهد بی کیفیت ترین بزرگراه ها و آزادراه ها از لحاظ زیرسازی و علایم و امکانات رفاهی و آسفالت و…هستیم که میزان تصادفات را افزایش داده است.

وی خطاب به مسئولان شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حملو نقل کشور بیان کرد: به جای این که متخصصان این شرکت و راهسازی علت این حوادث ناگوار را در بزرگراه ها جویا باشند و رفع کنند به دنبال افزایش نرخ عوارضی و جریمه عدم پرداخت هستید.

علیاری افزود: علت به صرفه نبودن درآمد حاصل از دریافت عوارضی بزرگراه ها را باید جاهای دیگری جست و جو کرد مثلا در مهندسی بد ساخت و بی کیفیتی زیر سازی و خط کشی و آسفالت بی کیفیت و شیب نامتناسب با پیچ و نارضایتی و عدم استقبال استفاده کنندگان و … از آنها.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours