معرفی کشنده هیدروژنی HSV

به گزارش کامیون نیوز – این کشنده نوآورانه روی یک شاسی سفارشی ساخته شده است، که نیروی حرکتی خود را از ساختاری هیدروژنی شامل سلول‌های سوختی، اکسل عقب برقی، سیلندرهای هیدروژن تحت‌فشار و یک سیستم ذخیره انرژی تأمین می‌کند. این محصول هم‌چنین مانند خودروهای فرمول یک مجهز به فناوری بازیابی انرژی جنبشی یا KERS (مخفف Kinetic Energy Recovery System) است تا انرژی از دست رفته در هنگام ترمزگیری و یا کاهش سرعت را دوباره بازیابی کند.

گفته می‌شود این کشنده می‌تواند با یک مخزن مملو از هیدروژن ۶۰۰ کیلومتر پیمایش داشته باشد. جالب‌تر آنکه پر کردن باک هیدروژن آن فقط ۲۰ دقیقه طول می‌کشد؛ یعنی درست مشابه مدت‌ زمان پر کردن باک یک کامیون دیزلی با سوخت گازوئیل. از سوی دیگر از زمان بسیار سریع‌تر از شارژ کردن باتری‌های یک کامیون برقی است.

کشنده هیدروژنی HSV

از نظر طراحی نیز این کشنده هیدروژنی حرف‌هایی برای گفتن دارد. نمای جلوی جسورانه آن که با رنگ مشکی مات آراسته شده، جلوه‌ای فوق‌العاده هیجان‌انگیز به آن بخشیده است. این زبان بصری به لطف استفاده از چراغ‌های اصلی کوچک، تهاجمی‌تر هم به نظر می‌رسد.

با توجه به اینکه کشنده فوق نیروی خود را از هیدروژن فراهم می‌کند، بازدهی آیرودینامیک در آن یک هدف کلیدی بوده است. به همین دلیل است که در برخی از المان‌های طراحی بیرونی مانند آینه‌ها، تغییرات اساسی ایجاد شده است.

فضای داخلی نیز در قیاس با اکثر سنگین‌وزن‌های متعارف بازار، بسیار منحصربه‌فرد نشان می‌دهد. نمایشگرهای متعدد از یک سو و استفاده از قطعات چوبی با تزئینات چرمی مشکی و سفید، حس و حالی مدرن-سنتی به آن بخشیده است.

کشنده هیدروژنی HSV

جواد خورشید مدیر اجرایی HSV می‌گوید: «کامیون‌ها بدون آلایندگی ما بخش مهمی از هدف کربن‌زدایی در بخش لجستیکی هستند. هیدروژن سوخت کاملی برای صنعت حمل‌ونقل است، که به لطف ایستگاه‌هایی که می‌توان به‌راحتی در شبکه‌های حمل‌ونقل ایجاد کرد، قابلیت بردهای طولانی و سوخت‌گیری سریع را خواهند داشت.»

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours