کامیون های دست دوم وارداتی نیامده فرسوده شدند

به گزارش کامیون نیوز –   شماری از رانندگان و کامیونداران می گویند در روند واردات کامیون های دست دوم خارجی و شماره گذاری آنها، حق فرسوده سواران که در اولویت ترین افراد برای دریافت این کامیون ها بودند، نادیده گرفته شد و دولت و مجلس تحت تاثیر جو سازی های عده ای که بیش از آن که راننده باشند دلال یا تاجر بودند، قرار گرفت و قوانین را به نفع آنان تغییر داد.

اگر چه این موضوع بارها در شبکه های اجتماعی از سوی رانندگان کامیون مطرح شد اما در نهایت نتیجه ای حاصل نشد و در نهایت فرسوده سواران، فرسوده سوار باقی ماندند و طرحی که قرار بود برای نوسازی کامیون های فرسوده و رانندگان فرسوده سوار اجرا شود به نفع صاحبان سرمایه و قدرت تمام شد و کامیون های وارداتی دست دوم شماره گذاری شدند.

با این حال به گفته فعالان بخش حمل و نقل جاده ای کالا، مشکلات واردات کامیون های دست دوم خارجی فقط اینها نبود و نیست بلکه نکته بسیار بدتر این داستان آنجا است که الان تعداد زیادی از این کشنده های وارداتی با خرابی های پی در پی نه تنها باعث آسودگی و درآمد بیشتر برای خریدارانشان نشده اند بلکه خیلی ها را از نان خوردن هم انداخته اند.

یک راننده کامیون در این زمینه به خبرنگار ما گفت: سوخت و ادبلوی استاندارد مورد نیاز سیستم یورو ۶ این کامیون ها اصلا در ایران موجود نیست و همین مسئله موجب بروز ایرادهای مکرر و حتی خرابی موتور این ماشین ها شده است.

محمد کاظم نیمه فروش افزود: همین مشکل در مورد اتوبوس های وارداتی هم که قرار است وارد شوند اتفاق خواهد افتاد و موجب گرفتاری و سرگردانی مالکان و رانندگان و مسافران این اتوبوس ها در بیابان ها خواهد شد.

وی عنوان کرد: لازم است از متولیان امر هم اکنون همه به فکر تامین سوخت و ادبلوی مورد نیاز استاندارد یورو ۶ باشند تا علاج واقعه قبل از وقوع آن گردد.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours