جعل مدرک و اخذ مبالغی جهت تمدید کارت هوشمند کامیون برای بازنشستگان صحت دارد؟

به گزارش کامیون نیوز – این رانندگان و کامیونداران در شبکه های اجتماعی همچنین از واگذاری غیر قانونی برخی مسئولیت ها به تشکل های صنفی خبر داده اند که این تفویض اختیار به ادعای آنان سر منشا برخی اقدامات خلاف مانند جعل مدارک تحصیلی برای گرفتن کارت هوشمند ، گرفتن مبالغی هنگفت از طریق دلالان برای تمدید کارت هوشمند بازنشستگان، جعل برگه عدم اعتیاد و گرفتن چندین برابری هزینه های قانونی برای تمدید کارت هوشمند یا ثبت و اصلاح مدارک رانندگان در سیستم شده است.

آنان همچنین عنوان کردند که این اقدامات در حالی صورت گرفته است که بر اساس دستورالعمل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، قرار شده اختیارات تفویض شده به تشکل های صنفی که در دولت های قبلی صورت گرفته بود، دوباره به سازمان مذکور بازگردد.

رانندگان کامیون در ادامه تاکید کردند که با وجود صدور این دستورالعمل ، هنوز این رویه در تعدادی از استان ها در حال اجراست به طوری که برخی از تشکل ها، برای ثبت یک شماره گواهینامه حدودا ده برابر هزینه واقعی از رانندگان هزینه دریافت می کنند.

این رانندگان و کامیونداران مدعی شده اند با وجود برخوردهای کوتاه مدت، هنوز برخورد ریشه ای با این بی قانونی ها انجام نگرفته است.

به گزارش تین نیوز، قابل ذکر است پیش از این و در بهمن ماه سال گذشته، اعلام شده بود: با فعال شدن سامانه صدور و تمدید کارت هوشمند رانندگان حمل و نقل عمومی از جمله فعالان بخش حمل و نقل جاده ای کالا می توانند با استفاده از این سامانه نسبت به تمدید و دریافت کارت هوشمند خود اقدام کنند.

رانندگان ناوگان عمومی جاده ای می توانند برای تمدید تمدید کارت هوشمند با ورود به سامانه خدمات کارت هوشمند به نشانیwww.rmto.ir و با پرداخت حق سازمان که برای رانندگان تحت پوشش تامین اجتماعی مبلغ ده هزارتومان و برای رانندگان تحت پوشش بیمه روستایی مبلغ پنج هزار تومان است اقدام نمایند.

برای این کار صرفا باید اعتبار کارت هوشمند کمتر از یک ماه باشد.

همچنین آن دسته از افرادی که جدیدا می خواهند کارت هوشمند رانندگی دریافت کنند می توانند به طور مستقیم با ورود به سامانه صدور مجوزها به نشانیwww.MOJAVEZ.ir اقدام نمایند.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours