نگاهی به کامیون فاو کمپرسی جفت،بهترین کامیون کمپرسی چینی

به گزارش کامیون نیوز – همان طور که میدانید یکی از اصلی ترین بخش های حمل و نقل مربوط به خودرو های کمپرسی است که رکن اساسی و بسیار مهمی در‌صنعت ساخت و ساز و‌ معادن کشور بحساب می آیند و از طرفی نبود کامیون کمپرسی جدید و بروز در کشور یک چالش اساسی وبزرگ است.

فاو جفت کمپرس

فاو رتبه اول فروش در زمینه کامیون کمپرس و کامیون های سرسخت را در چین داراست و در خود چین‌نیز کامیون های فاو برای استفادهدر معابر سخت و کاربری های خاص مورد استفاده قرار میگیرند.

در ایران از سال ۹۴ تعداد محدودی کامیون فاو جفت دیفرانسیل کمپرسی توسط سیبا موتور مونتاژ گردید و سپس این تولیدات نیز بهصورت کم و بیش تا سال ۱۴۰۲ ادامه داشته است.

مزایای کامیون فاو کمپرس:کامیون های فاو ۴۲۰ جفت دیفرانسیل بدلیل دارا بودن موتور پرقدرت ،دیفرانسیل با ضریب چنگ زنی بالا و ازهمه مهم تر دارا بودن شاسی بسیار مقاوم و فنر بندی و زیر بندی توانمند نزد مصرف کنندگان این کامیون بسیار پرطرفدار است و بهنوعی بهترین کامیون کمپرسی حال بازار کشور بحساب می اید که حتی در صورت افزایش چند برابری تولید این کامیون نیز همچناندرخواست برای خرید این کامیون بدلیل نبود رقیب وجود خواهد داشت.

هر چند کامیون فاو جفت کمپرسی از نظر امکانات و به روز بودن به سطح کامیون هایی مانند اسکانیا پی۴۱۰ و اف ام ایکس نمیرسد امانسبت به کامیون های چینی دیگر یک سر و گردن از نظر دوام و قدرت بالا تر است و در مقایسه با بنز کمپرسی ایرانخودرو دیزل بسیاربهتر از نظر قدرت دوام و راحتی راننده است.

از جمله معایب کامیون فاو کمپرسی :می‌توان به مشکلات برقی و یا خرابی ها بیش از حد دیفرانسیل بر روی این کامیون مانند دیگرکامیون های فاو اشاره کرد.

مشخصات فنی فاو کمپرسی

در این قسمت مشخصات فنی کامیون فاو کمپرسی ۴۲۰ را برای شما عزیزان درج میکنیم.

طول ۷۱۹۰ میلی‌متر
عرض ۲۴۹۵ میلی‌متر
ارتفاع ۳۶۰۰ میلی‌متر
محور جلو ۱۳۵۰
محور عقب ۳۴۵۰
فاصله بین چرخ‌های جلو ۲۰۲۰ میلی‌متر
فاصله چرخ عقب ۱۸۳۰ میلی‌متر
وزن خودرو بدون بار ۹۸۰۰ کیلو‌گرم
حداکثر بار ناخالص ۲۵۰۰۰ کیلو‌گرم
وزن مجاز مجموع ناخالص خودرو ۴۴۰۰۰ کیلو‌گرم
حداکثر بار مجاز محور جلو ۷۰۰۰ کیلو‌گرم
حداکثر بار مجاز محور عقب ۲۶۰۰۰ کیلو‌گر

موتور کامیون فاو جفت محور

موتور کامیون فاو مانند کامیون کشنده فاو بک موتور اختصاصی کامیون های فاو است که شش سیلندر یازده لیتری بوده و حدود ۴۶۰اسب بخار قدرت و ۲۲۵۰ نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند.

استاندارد الایندگی موتور در سری های جدید این کامیون یورو پنج است و ادبلو مصرف می‌کند.

گیربکس کامیون فاو کمپرس

گیربکس این کامیون از‌ نوع دوازده سرعته دستی زد اف است که برای این کامیون با این قدرت موتور و‌نوع دیفرانسیل بسیار کاربردیاست.

تجهیزات کامیون فاو جفت محور کمپرسی

قوای محرکه قدرتمند ۴۲۰ اسب بخار مجهز به توربو شارژر و اینتر کولر،گیربکس ZF ساخت آلمان،واحد کنترل موتور بوش آلمان،کلاجتحت امتیاز آلمان،بخاری درجا ساخت آلمان،تاخوگراف دو راننده،نمایشگر دیجیتال اطلاعات خودرو،قفل مرکزی درب‌ها،آیینه‌های بغلبرقی،شیشه بالابر برقی،کروز کنترل ،رادیو پخش ،تهویه مطبوع(کولر و بخاری) اتوماتیک مجهز به کپسول آتش نشانی

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours