تست TuSimple کامیون خودران بدون راننده در چین

به گزارش کامیون نیوزتست کامیون خودران بدون راننده توسط دولت شانگهای تأیید شد و در ۶۲ کیلومتر از جاده‌های عمومی تعیین‌شده از جمله پارکلجستیک بندر یانگشان و پل دونگهای انجام شد.

این شرکت همچنین می‌گوید که با توجه به علائم ترافیکی، رمپ‌های خارج از رمپ، تغییر خطوط، وسایل نقلیه خطوط اضطراری، بستهشدن جزئی خطوط، مقداری مه و بادهای متقابل، از سرعت‌های خود عبور کرد.

شرکت حمل و نقل خودران TuSimple هفته گذشته با موفقیت یک کامیون نیمه خودکار را در جاده های عمومی چین بدون حضور انساندر وسیله نقلیه و بدون دخالت انسان به پایان رساند.

TuSimple به موقع به سؤالات TechCrunch در مورد اینکه آیا سیستم قادر است ۱۰۰٪ مواقع به طور مستقل و خودران رانندگیکند.

چنگ لو، رئیس و مدیرعامل TuSimple در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: «TuSimple اولین کمپانی است که یک تست کامیون خودران بدونراننده را در چین انجام می‌دهد، که نقطه عطف مهمی است. پس از تست موفق کامیون خودران بدون راننده در ایالات متحده در سال۲۰۲۱، این دستاورد یک موفقیت مهم دیگر برای TuSimple است و بر رهبری این کمپانی در صنعت رانندگی خودران تاکید بیشتری میکند.

کمپانی TuSimple

این کمپانی توسعه‌دهنده فناوری قبلاً یک تست کامیون خودران بدون راننده را در ایالات متحده زمانی که یک سفر ۱۳۰ کیلومتری را بینیک مرکز توزیع فینیکس، آریز، و یک محوطه راه‌آهن تکمیل کرد را به پایان رسانده بود.

همچنین اخیراً آزمایش کامیون‌های خودران سطح ۴ را در کریدور باری ژاپنی که توکیو، ناگویا و اوزاکا را به هم متصل می‌کند، آغازشده است. این سطح از اتوماسیون به وسایل نقلیه ای اطلاق می شود که می توانند به طور کامل بدون دخالت انسان در تنظیماتخاصی رانندگی کنند.

یک کامیون TuSimpleدر آوریل ۲۰۲۲ در توسان، آریز، به یک میانه بتنی برخورد کرد، اگرچه این شرکت می‌گوید اداره ایمنی حمل‌ونقلموتور فدرال تحقیقات مرتبط را بدون صدور هیچ مجازاتی بسته است. اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه تحقیقاتی در این مورد آغاز نکرد.

Navistar و TuSimple در اواخر سال ۲۰۲۲ برنامه های توسعه مشترک را کنار گذاشتند، اما بیان کردند که در آینده دوباره می‌توانندبا یکدیگر همکاری داشته باشند.

اوایل این ماه، TuSimple آزمایش کامیون‌های خودران خود را در ژاپن آغاز کرد و سرمایه‌گذاری بیشتری را در بازارهای آسیایی رقمزد.

سهام این شرکت روز پنجشنبه پس از اعلام این موضوع ۱۱ درصد افزایش یافت، اما پس از آن زمان دوباره کاهش یافت.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours