اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی و تعمیرات پایانه‌های بار کشور

به گزارش کامیون نیوز – به نقل از روابط‌عمومی سازمان راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای، مهرداد حمداللهی با اشاره به وجود ۸۳ پایانه بار و شهرک حمل و نقل در کشور و ۵۴۵ هزار راننده دارای کارت هوشمند در بخش حمل و نقل کالا ابراز امیدواری که این اعتبارات برای خدمات رسانی و رفاه حال رانندگان به موقع و بهینه هزینه شود.

وی گفت: در دو ماه و نیم امسال در کشور ۱۱۵ میلیون تن کالا با اسناد حمل جابه جا شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۲.۵ درصد افزایش داشته است.

حمداللهی در خصوص اقدامات و برنامه ریزی‌ها برای رفع مشکلات رانندگان حمل و نقل افزود: بخشی از مطالبات قانونی رانندگان مثل تامین سوخت، بیمه تامین اجتماعی، تامین لوازم مصرفی ناوگان نظیر روغن و لاستیک و موارد مشابه، فرا دستگاهی و مربوط به سایر حوزه‌ها است و این موارد را از دستگاه‌های مربوطه و وزارتخانه‌های متولی به صورت مستمر پیگیری می‌کنیم.

مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان این که میزان مورد نیاز لاستیک خودرو‌های حمل و نقل کالا سالانه بالغ بر ۱.۵ میلیون حلقه لاستیک است، از اعلام این میزان نیاز به وزارت صمت خبر داد.

وی گفت: میزان روغن مورد نیاز ناوگان حمل و نقل کالا ۱۶۰ میلیون لیتر در سال و سوخت بر اساس آمار شرکت فراورده‌های نفتی روزانه در بخش حمل و نقل شهری و برون شهری حدود ۵۷ میلیون لیتر است که از این مقدار حدود ۷۰ درصد در بخش بین شهری برای کامیون‌ها، اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های جاده‌ای است.

حمداللهی با اشاره به این که یکی از مشکلات مطرح شده در جلسه چگونگی دسترسی به اطلاعات عملکردی رانندگان به عنوان مبنایی برای تخصیص سوخت بر اساس مصوبه هیئت وزیران بود افزود: در این رابطه سامانه‌ای تحت عنوان اپلیکیشن استعلام راه اندازی شده که از سایت سازمان و شبکه‌های مجازی قابل دانلود است و رانندگان می‌توانند با درج کد ملی و شماره موبایل معتبر ثبت کرده در سامانه کارت هوشمند، اطلاعات بارنامه‌های خود از سال ۹۹ و یک سری اطلاعات در خصوص کارت سلامت را مشاهده کنند.

به گفته وی در برنامه‌های آتی، اطلاعات سوخت و پیمایش به این اپلیکیشن اضافه خواهد شد.

حمداللهی با اشاره به وجود سه پایانه بار رشت، انزلی و آستارا در گیلان میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای ساماندهی این پایانه‌ها را ۳۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یاداور شد: در دو ماه و نیم امسال در استان گیلان نیز ۲.۵ میلیون تن کالا جابه جا شد که بالغ بر ۱۵ درصد افزایش رادر مقایسه با مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours