چگونگی و معایب خرید کامیون پلاک گرجستان،شرایط چیست؟

به گزارش کامیون نیوز – با توجه به افزایش قیمت قابل توجه کامیون های موجود در ایران چند سالی است که بعضی افراد اقدام به خرید کامیون در گرجستان می‌کنند و با این کامیون ها فقط در‌خارج از ایران می‌توانند کار کنند.

با توجه به اینکه در گرجستان کامیون های از رده خارج چند ساله اروپا موجود است با قیمت ۱تا ۲الی ۳میلیارد هزینه می‌توانند کامیون و تریلی را برای استفاده در‌خارج از کشور خریداری کنند.

البته که خرید کامیون پلاک گرجستان برای فردی که در ایران زندگی می‌کند و تبعیت ایرانی دارد ریسک بزرگی بحساب می اید زیرا هر لحظه ممکن است رفت و یا برگشت راننده به داخل و یا خارج از کشور چه با کامیون چه بدون کامیون غیر ممکن شود.

اما خب بدلیل قیمت پایین این کامیون ها گاها افرادی اقدام به خرید کامیون پلاک گرجی می‌کنند و با پرداخت مثلا بودجه ایی ۱.۵۰۰ کامیونی میگیرند وقتت بتوانند چند سال در اروپا فعالیت کرده و درآمد دلاری داشته باشند.

شرایط کامیون پلاک گرجستان

اولین شرطی که برای خرید کامیون پلاک گرجستان باید دارا باشید آشنایی با زبان و فرهنگ اروپا و بین الملل است تا بتوانید در کشور های اروپایی بار حمل کنید.

در کنار زبان و آشنایی با فرهنگ باید با ترانزیت و حمل و نقل بین الملی نیز آشنا باشید و بدانید هر کشوری چه قوانین را به صورت اختصاصی دارد.

در صورت عدم‌اشنابی معمولا ممکن است کامیونی به شما بفروشند که حتی در مسیر های اصلی نیمی از کشور های بروز اروپایی مجاز به تردد نیست.

در نظر داشته باشید با کامیون های پلاک گرجی میتوانید از کشور های دیگر به مقصد ایران و از ایران به مقصد دیگر کشور ها بار ببرید اما نمیتوانید از شهر های ایران به دیگر شهر های ایران بار ببرید،همین موضوع باعث می‌شود شرایط کاری سخت تر شود و معمولا مدت های زیادی را درو از خانه و خانواده باید سپری کنید.

در نظر داشته باشید از جمله مهم ترین شرایط کامیون پلاک گرجستان این است که کامیون شما نمیتواند‌حتی بیشتر از یک ماه در کشور حضور داشته باشد و در صورت اینکه بیشتر از این تایم بماند باید جریمه به گمرک کشور پرداخت گردد.

چگونگی خرید کامیون پلاک گرجی

برای خرید باید ابتدا شرکت بین المللی حاضر در این کار پیدا کرده و با پرداخت مبلغ ۱تا۳میلیارد (بستگی به ماشینش داره ) کامیون با تریلی را خریداری کنید.

پس از خرید کامیون و تریلر بنام شما می‌شود تما در نظر داشته باشید این کامیون ها کارت سوخت ندارند و در صورت خروج از کشور های مختلف اگر باک تان پر باشد جریمه میشوید البته این چالش در کشور های اروپایی تا حدود زیادی قابل رفع است.

برای خرید باید کارت خروج از کشور دارا بوده و گواهینامه تان بین المللی گردد.

در نظر داشته باشید برای خروج از گرجستان به ماشین شما جی وی اس نیز وصل میگردد و از طریق پلیس بین الملل کاملا زیر نظر هستید.

معایب کامیون پلاک گرجی

معطلی زیاد در مرز ها و در نتیجه جریمه های تن کیلومتر بالا در صورت عدم آشنایی ،مدل پایین بودن کامیون ها و در نتیجه خرابی و اذیت کردن هایشان،عدم دسترسی مستقیم به کامیون و دوری از خانواده ،کلاهبرداران در کمین نشسته در هنگام خرید کامیون توسط شما (پیشنهاد می‌شود برای خرید کامیون مستقیم به گرجستان بروید با تور و کامیون از شرکت و یا شخص معتبر بگیرید)

،در صورت خرید کامیون از شرکت اگر دیگر کامیون های شرکت نیز خلاف کنند و بار قاچاق ببرند برای شما نیز مشکل ساز می‌شود

هزینه های رفت و آمد راننده نیز بالاست.

جمع بندی

در کل کامیون های پلاک کرج تنها مزیتی که دارند قیمت کم آنها و درآمد کرایه دلاری است اما این شرایط بدرد همه افراد نمیخورد و معمولا افراد نا آشنا دچار مشکل می‌شوند.

معمولا افراد بدلیل جریمه و بدهی یا ورشکست می‌کنند و یا شرکت ها کلاهبرداری می‌کنند.

و از طرفی درود خیلی خوبی نیز در‌انتظار نیست.

در کل اگر تابعیت گرجستان دارید و سالی یکی دو بار برای دیدن خانواده میخواین بیاید ایران خریداری کنید شاید موفق شوید اما اگر تابعیت ایرانی داریدبه هیچ وجه کول نخورید.

با دو میلیارد ایسوزو ۶ تن نیز بر اساس درآمد کل سالیانه بهتر از کامیون پلاک گرجی کار کرده و ریسک از دست رفتن سرمایه هم ندارید.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours