ایجاد شبکه حمل و نقل با مشارکت رانندگان، کامیونداران و شرکت ها

به گزارش کامیون نیوز – مدیرعامل شرکت حمل و نقل بزرگ مقیاس هوشمند توکا تغییر نگرش و تفکر ملی در حمل و نقل را با هدف ایجاد توسعه صنعت حمل و نقل کشور خواستار شد و در همین راستا از تحقیق و بررسی طرحی برای ایجاد یک شبکه حمل و نقل با مشارکت رانندگان، کامیونداران و شرکت های حمل و نقل در این زمینه هستند، خبر داد.

بنیامین حیدرزاده گفت: یکسر خالی بودن کامیون، عدم بهره وری ناوگان حمل و نقل، مقرون به صرفه نبودن سرمایه گذاری در بخش حمل و نقل جاده ای و … عباراتی است که از زبان اصناف مختلف حمل و نقلی کشور به گوش می‌رسد و هرکس تعبیری به زعم خویش برآن می نهد.

وی افزود: آیا تاکنون جلسه و همایش و سمیناری برای رفع این چالش ها در صنعت حمل و نقل کشور با نگاه ملی برگزار شده است که نتیجه ای به دنبال داشته باشد؟

این فعال بخش حمل و نقل ادامه داد: اگر با نگاه ملی و خارج از تعصبات صنفی موضوع بهره وری ناوگان حمل و نقل را در کشور بررسی نماییم به راحتی می‌توان در سال رشد تولید و مهار تورم، رشد بی‌ رویه قیمت‌ ها را که بعضا به بهانه افزایش کرایه صورت می‌گیرد، کنترل نمود و از طرفی از هدر رفت میلیون‌ ها لیتر گازوئیل و تردد اضافی و آلایندگی های زیست محیطی و خرابی جاده ها و تصادفات مرگبار پیشگیری کرد.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل بزرگ مقیاس هوشمند توکا با طرح این پرسش که چگونه این امکان وجود دارد، گفت: جواب این است که برای حل چالش های ملی فقط نیاز به عزم ملی است و باید بستر آن توسط نهادهای تصمیم گیر ایجاد شود.

حیدر زاده تاکید کرد: اولا تصمیم گیری های این حوزه صرفا در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و با حضور متخصصان صنفی صورت پذیرد. ثانیا قوانین و دستورالعمل های صنفی در این راستا بازنگری شود. ثالثا حمایت همه جانبه از طرح های ارائه شده و پذیرفته شده در این زمینه صورت پذیرد و حداقل یکبار برای یک دوره این طرح ها مورد آزمایش قرار گیرد و نتایج آن بررسی شود.

وی افزود: قطعا در اجرای طرح هایی که در این زمینه در دست کارشناسان این صنعت وجود دارد نتایج قابل قبولی برای کل صنف حمل و نقل کشور شامل رانندگان، کامیونداران و شرکت‌ های حمل و نقل و به تبع آن صاحبان کالا شرکت های تولیدی و … به دست خواهد آمد که در نگاه ملی اثرات قابل توجهی در کاهش مصرف سوخت، کاهش آلایندگی زیست محیطی، کاهش تصادفات جاده‌ای و در نگاه صنفی افزایش بهره وری در صنعت حمل و نقل را به دنبال خواهد داشت.

او عنوان کرد: در این راستا کارشناسان شرکت حمل و نقل بزرگ مقیاس هوشمند توکا در حال تحقیق و بررسی طرحی برای ایجاد یک شبکه حمل و نقل با مشارکت رانندگان، کامیونداران و شرکت های حمل و نقل در این زمینه هستند که در مقیاس کوچک و در یک صنعت قابل پیاده سازی بوده و در صورت تایید مسئولان و تصویب پیاده سازی آن و پس از گذشت دوره آزمایشی و رفع نقاط ضعف آن می توان آن را به شرکت ها و صنایع دیگر تعمیم داد.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل بزرگ مقیاس هوشمند توکا گفت: در این خصوص از صاحبنظران صنف بزرگ حمل و نقل دعوت به عمل می آید هرگونه پیشنهاد و طرحی در جهت این اقدام ملی در نظر دارند از طریق پیام رسان ایتا به آدرس https://eitaa.com/TukaTransportation در اختیار کارشناسان مربوطه قرار دهند.

به گفته او، تغییر نگرش و تفکر ملی در حمل و نقل باعث ایجاد توسعه صنعت حمل و نقل کشور خواهد بود.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours