نرخ شاخص تن کیلومتر حمل بار جاده ای باید ۷۵۰ تومان می شد

به گزارش کامیون نیوز – شماری از رانندگان و کامیونداران و فعالان حوزه حمل و نقل جاده ای بار در خصوص افزایش ۳۰ درصدی نرخ شاخص تن کیلومتر از روند تعیین و تصویب شاخص تن کیلومتر انتقاد و تاکید کردند که شاخص تن کیلومتر نباید مطابق با نظر مسئولان تعیین شود بلکه باید بر اساس هزینه ها، مشخص گردد.

در همین زمینه نوید خیرمند فعال بخش حمل و نقل جاده ای کالا، در گفت و گو با خبرنگار ما عنوان کرد: تن کیلومتر یک فرمول ساده برای تعیین نرخ دارد که طبق این فرمول لازم است هزینه های هر پارامتری را به عنوان داده در این فرمول وارد کرد و سپس طبق این فرمول هزینه ها تقسیم بر میانگین پیمایش و وزن بارگیر شده و یک عدد به عنوان خروجی به دست می آید  که همان عدد شاخص است.

این راننده کامیوندار افزود: بنابراین میزان افزایش شاخص تن کیلومتر از یک درصد تا ۲۰۰ درصد یا بیشتر ربطی به خواسته رانندگان و کامیونداران ندارد و  فقط به هزینه ها وابسته است.

خیرمند ادامه داد: کنترل نرخ حمل و نقل به صورت دستوری راهکار اصولی نیست و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان، ستاد تنظیم بازار و یا هر شخصیت حقیقی یا حقوقی به جای کنترل نرخ کرایه باید نرخ هزینه ها را کنترل کنند که این کار را انجام نمی دهند چون زورشان نمی‌ رسد.

او تاکید کرد: نرخ شاخص تن کیلومتر با توجه به هزینه های موجود با اغماض باید حدود ۷۵۰ تومان می شد نه ۵۵۰ تومان.

خیرمند گفت: افزایش ۳۰ درصدی نرخ شاخص تن کیلومتر با توجه به تبعات ناشی از افزایش حمل برای رانندگان و کامیونداران اثر خنثی دارد و این افزایش به کام لوازم فروش و تعمیرکار و … خواهد بود.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours