افزایش قیمت کامیون فوتون۴۳۰ و متضرر شدن حواله داران

به گزارش کامیون نیوزکامیون فوتون ۴۳۰ با قیمت ۲٫۸۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان در ثبت نام به فروش رسید و اکنون با افزایش ۲۸٫۰۷٪ درصدی قیمتی معادل۳٫۶۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان دارد و تمامی مشتریان شامل افرادی که این کامیون را با قیمت غیر قطعی سال قبل خریداری کرده بودند بایدباقی مبلغ ۸۰۰ میلیون تومانی را برای این کامیون بپردازند.

مشخصات فنی کامیون فوتون ۴۳۰

کامیون فوتون ۴۳۰ از محصولات کمپانی فوتون با مونتاژ شرکت ایرانخودرو دیزل در بازار ایران است. کمپانی چینی فوتون که در سال۱۹۹۶ تاسیس شده است از بزرگترین کمپانی‌های پیشرو صنعت حمل و نقل چینی بوده که در ایران توسط شرکت ایرانخودرو دیزلمونتاژ می‌شود.

این کامیون از سال ۱۳۹۴ به عنوان نسل سوم این کامیون به بازار ایران عرضه شد.

کامیون فوتون ۴۳۰ دارای موتور ۶سیلندر ۱۱ لیتری با قدرت ۴۳۰ اسب بخاری و گشتاور ۲۱۵۰ نیوتون متری است.

همچنین این کامیون مجهز به گیربکس زد اف ۱۸ سرعته دستی بوده و مطابق استانداردهای آلایندگی یورو۴ می‌باشد.

مخزن سوخت کامیون فوتون ۴۳۰ دارای ظرفیتی معادل ۸۰۰ لیتر و مخزن مایع ادبلو ظرفیتی معادل ۸۰ لیتر دارد و همچنین باید گفتکه سیستم برق این کامیون دارای دو باتری ۲۴ ولت ۱۶۵ آمپر ساعت و دینام ۲۸ ولت ۷۰ آمپر ساعت می‌باشد.

از دیگر امکانات و تجهیزات کامیون فوتون ۴۳۰ می‌توان به بالابر هیدرولیکی، برقی و دستی، فرمان هیدرولیکی با قابلیت تنظیم شونده، توربو شارژر،اینترکولر، کروز کنترل، تاخوگراف، بوق بادی و بوق برقی، دکمه استارت روی موتور و گرم کننده سوخت می‌باشد.

کابین کامیون فوتون ۴۳۰ دو تخت خواب داشته و دارای امکانات و اپشن‌هایی همچون کولر و بخاری، بخاری درجا و چراغهای مه شکن جلو و عقباست.

این کامیون مجهز به سیستم ترمز از نوع پنوماتیکی دو مداره مستقل و ترمز پارک از نوع پنوماتیکی و ترمز کمکی دو مرحله‌ای باABS+ASR است.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours