تیم کامیون بررسی و مشخصات فنی کامیون ولوو NH 420

به گزارش کامیون نیوز – ولوو nh 420 ویژگی­های متمایز زیادی از کامیون ولوو nl12 ندارد اما می­تواند به عنوان یک کامیون مجزا به همراه ویژگی­های خاص خود شناخته شود.

شرکت ولوو با وجود کامیون­هایی که طی سال­ها برای صنعت حمل و نقل به ارمغان آورده است، توانسته جایگاه بالایی را در عرصه باربری به خود اختصاص دهد. یکی از افتخارات این شرکت، کامیون ولوو nh 420 است که همان­طور که گفتیم از بسیاری از جهات با مدل­های دیگر اشتراک دارد؛

اما با این حال باز هم ویژگی­های به خصوصی در مورد نوع، سرعت، سال ساخت، وزن، قدرت و دیگر مقادیر است که کامیون ولوو nh 420 را متفاوت می­سازند. از همین رو می­خواهیم در ادامه این مطلب به نقد و بررسی ویژگی­های فنی و مشخصات ولوو nh 420 به همراه بررسی نکات مهم در انتخاب کامیون بپردازیم.

مشخصات فنی کامیون ولوو NH 420

 

ویژگی­های فنی و ظاهری کامیون ولوو nh 420

برند: ولوو

نام شرکت سازنده: شرکت ولوو

مدل در سال ۲۰۰۱: NH 12.420 NH 420 4X2 MANUAL EURO 3

نوع: تراکتور کامیون

سال تولید: ۰۱/۲۰۰۱

تاریخ اولین ثبت نام: ۲۰۰۱/۰۶/۰۵

حداکثر مسافت پیموده شده: ۳۰۶۱۳۵ کیلومتر

میزان ظرفیت بار: ۱۰۹۵۰ کیلوگرم

میزان وزن خالص: ۷۶۵۰ کیلوگرم

  • مشخصات فنی

قدرت: ۴۲۰ HP (309 KW)

نوع سوخت: دیزل

تعداد سیلندر: ۶

نوع گیربکس: بر اساس نوع کامیون و سال ساخت متفاوت است(به دفترچه راهنمای کامیون مراجعه کنید)

  • محورها

تعداد محور: ۲

پیکربندی محور: ۲ * ۴

فنر: باد تعلیق

فاصله بین دو محور: ۴۶۰۰ میلی متر

مشخصات جلو

سایز لاستیک: ۳۸۵/۶۵R22.5

محور عقب

سایز لاستیک: ۳۱۵/۷۰R22.5

سیستم ترمز: دارد

کابین دارد

تهویه کننده هوا: دارد

کنترل آب و هوا: دارد

کروز کنترل (تمپومات): دارد

ویندوزهای برقی: دارد

چراغ­های مه شکن: دارد

تمام اطلاعات و مشخصات ذکر شده برای کامیون ولوو nh 420 ارئه شدند که سال تولید آن در ۲۰۰۱ بوده و بالطبع به نسبت سال ساخت خود مشخصات متمایزی از دیگر کامیون­های موجود در این عرصه دارد.

لذا در صورت مغایرت اطلاعات و اعداد و ارقام ذکر شده، لازم دانستیم که حتما ذکر کنیم کامیون ولوو nh 420 در حال حاضر آن­چنان در بازار موجود نیست و تقریبا تمامی نمونه ­های قابل خرید آن، استفاده شده هستند که این امر در خصوص کامیون­ها و در صنعت حمل و نقل یک فرآیند کاملا طبیعی است.

لذا اگر می­خواهید کامیون ولوو nh 420 را خریداری کنید و نمی­دانید دقیقا چه مشخصات و ویژگی­هایی را باید برای خرید یا آشنایی با ولوو nh 420 بررسی کنید، می­توانید با مطالعه ادامه این مطلب، در این مورد آگاهی لازم را کسب کنید.

طراحی کامیون ولوو NH 420

مشخصات و ویژگی­های قابل بررسی در مورد کامیون ولوو nh 420

همان­طور که در ابتدا گفتیم، ولوو nh 420 یکی از بهترین کشنده­هایی است که در مقایسه با دیگر کامیون­ های این حیطه شناخته می­شود. اما با این حال باز هم بسیاری از افراد وجود دارند برای خرید کامیون نمی­دانند باید پیگیر چه مشخصاتی باشند و یا چگونه به وسیله اطلاعات موجود بهترین و مناسب­ ترین کامیون را انتخاب کنند.

بر همین اساس چند نمونه از ویژگی­هایی که به عنوان شاخص­های کیفیتی و قدرتی در کامیون­های سری ولوو شناخته می­شوند و باید در هنگام خرید به آن­ها توجه کرد، شامل موارد زیر هستند:

مدل و سال ساخت: همان­طور که پیش از این هم اشاره کردیم، مدل و سال ساخت کامیون می­تواند با مشخصات فنی و ویژگی­های ساختاری آن رابطه مستقیمی داشته باشد که به همین ترتیب خریداران باید بر اساس نیاز خود مدل و سال ساخت کامیون را مورد بررسی قرار دهند تا در نهایت، کامیون مورد انتظار خود را تهیه کنند.

وضعیت فنی: یکی از شاخص­هایی که مورد بررسی قرار می­گیرد تا عملکرد مطلوب و عدم وجود مشکل خاص در کامیون مشخص شود، وضعیت فنی است که بررسی آن برای خرید ولوو nh 420 ضرورت دارد.

کاربری: نوع استفاده خود را از کامیون مشخص کنید تا بتوانید طبق کارایی که انتظار دارید کامیون برای شما انجام دهد، آن را تهیه کنید. این کاربری می­تواند به صورت حمل و نقل بارهای سنگین، کشاورزی و.. باشد.

محدودیت­های محیطی: اندازه­های کامیون را بررسی کنید تا مشخص شود که آیا از مکان­ هایی مانند تونل­ها و پل­های محدود عبورر می­کند یا خیر.

سیستم ترمز: بررسی سیستم ترمز در مورد کامیون ولوو nh 420 از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که قدرت ترمز می­تواند امنیت راننده، بار و کامیون را تضمین کند.

سیستم تعلیق: باید بررسی شود که آیا سیستم تعلیق کامیون شرایط مساعدی را برای راننده به ارمغان می­آورد یا خیر. ممکن است که به تعلیق­های قدرتمندتر و مقاوم­تر نیاز داشته باشید.

مصرف سوخت: بحث تهیه سوخت در رابطه با ماشین­ های سنیگن یا کامیون­ های غول پیکر کمی متفاوت است. با توجه به میزان مسافت زیادی که کامیون­ها برای حمل بار طی می­کنند، می­توان دریافت که تهیه سوخت برای کامیون­ها به نوعی دشوار است و ملزم به پرداخت مقدار زیادی هزینه می­باشد. برای همین منظور نیز باید میزان مصرف سوخت کامیون بررسی شود تا بودجه لازم برای حجم برآورد شده سوخت نیز تخمین زده شود.

قیمت: فاکتور انتهایی که در بحث خرید و فروش کامیون ولوو nh 420 مورد بحث قرار می­گیرد، قیمت است. بررسی کنید که قیمت کامیون انتخابی شما نسبت به کامیون­های دیگر در چه وضعیتی است و چه ویژگی­ هایی را شامل می­شود که این قیمت برای کامیون تعریف شده است.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours