خروج روزانه بیش از ۴۰۰ دستگاه کامیون به سمت افغانستان

به گزارش کامیون نیوز – فرماندار تایباد در جلسه و کمیته ساماندهی مرزخروج روزانه بیش از ۴۰۰ دستگاه کامیون به سمت افغانستان دوغارون با اشاره به اینکه  روزانه بیش از ۴۰۰ دستگاه انواع کامیون ایرانی و خارجی از طریق مرز دوغارون به سمت افغانستان خارج می‌شوند گفت: رفت و آمد این تعداد ناوگان حمل و نقل در بخش انواع کالا‌های صادراتی و ترانزیتی به سمت افغانستان و بازار‌های هدف این کشور است.

مهدی دونده افزود: در حال حاضر فعالیت تمامی دستگاه‌های اداری در مرز دوغارون طبق روال همیشه خود برقرار است و آمار‌ها نشان از افزایش ارائه خدمات به حوزه فعالان اقتصادی در این گذرگاه رسمی دارد.

وی گفت: با هم افزایی و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی در دوغارون، هم اکنون هیچ گونه مشکلی نسبت به خروج ناوگان حمل و نقل به سمت افغانستان در این معبر زمینی نداریم و همه رویه‌های گمرکی به صورت واحد در حال انجام است.
فرماندار تایباد افزود: همچنین تردد ناوگان حمل و نقل کالا از سمت کشور افغانستان از طریق مرز دوغارون به سمت ایران و بازار‌های کشور ما در حال انجام است.
بر اساس اعلام منابع مرزی روزانه بین سه هزارو ۵۰۰ تا چهار هزار مسافر ایرانی و خارجی ورودی و خروجی نیز از این مرز تردد می‌کنند.
مرکز شهرستان ۱۴۵ هزار نفری تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع است. تایباد از سمت شرق و جنوب شرق هم مرز با کشور افغانستان است.
گمرک دوغارون واقع در شهرستان تایباد با یک قرن سابقه فعالیت در فاصله ۱۸ کیلومتری مرز ایران و افغانستان در حوزه صادرات، واردات، ترانزیت و مسافر فعالیت دارد.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours