بررسی و مشخصات فنی کامیون اسکانیا P360

به گزارش کامیون نیوز – شرکت‌ها و کمپانی‌های متعددی، این نوع کامیون‌ها را تولید و عرضه می‌کنند. اما به دلیل کیفیت و تجربه بی نظیر در رانندگی، اسکانیا از بقیه محبوب‌تر و مشهورتر است. کامیون های اسکانیا معمولاً از موتورهای دیزل قدرتمند و کم مصرف برخوردار هستند و با توجه به داشتن تکنولوژی‌های مدیریت سوخت، مصرف سوخت آن‌ها کاهش می‌یابد. همچنین اسکانیا برای رانندگان راحتی زیادی را فراهم کرده است و در این زمینه از تکنولوژی‌های نوین بهره می‌برد.

طراحی اسکانیا p360

در ضمن، اسکانیا تلاش می‌کند برای حفظ محیط زیست و کاهش آلاینده‌های هوا، خودروهایی با سیستم‌های تصفیه گاز خنثی‌سازی اکسیدهای ناخالص و دیگر آلاینده‌های هوا را تولید کند؛ بنابراین کامیون‌های اسکانیا به دلیل کیفیت بالا، کارایی، رانندگی راحت، حفاظت از محیط زیست و تکنولوژی‌های مدرن، مورد توجه تولیدکنندگان کامیون و رانندگان قرار گرفته و گزینه مناسبی برای حمل و نقل بار در سطح جهان محسوب می‌شوند. اسکانیا P360 یکی از سری‌های باری این شرکت است. سری p اسکانیا طیف وسیعی از کامیون‌های باری را شامل می‌شود. برای مثال، مدل ۳۴۰ آن به عنوان پرفروش‌ترین کامیون باری شناخته شده است.

 

طراحی اسکانیا p360

کابین کامیون اسکانیا P360 با توجه به نیازهای رانندگان و شرایط کاری آن‌ها طراحی شده است. این کابین دارای چهار نوع مختلف است که شامل کابین روزانه، روزانه بزرگ، کابین با جای خواب کوتاه و با جای خواب بزرگ می‌شود. در کابین اسکانیا P360، به طور کلی به راحتی و آسایش راننده توجه شده است. صندلی‌های کابین با دسته‌های تنظیم و شامل امکانات مختلفی مانند خنک کننده و گرم کننده برای راحتی راننده طراحی شده است. همچنین، در کابین اسکانیا P360 از سیستم‌های تهویه، صوتی و تصویری به خوبی استفاده شده است.

در طراحی کابین اسکانیا مدل P360، به اصول ایرودینامیک هم توجه شده است. با طراحی‌های جدیدتر کابین این کامیون کاملاً با توجه به اصول ایرودینامیک طراحی شده است؛ به طوری که جریان هوا، نه تنها مانع از حرکت متناسب آن نمی‌شود، بلکه سرعت اتومبیل را افزایش داده و به کاهش مصرف سوخت نیز کمک شایانی می‌کند. به طور کلی، کابین اسکانیا مدل P360 با توجه به نیازهای رانندگان و شرایط کاری آن‌ها طراحی شده است و با امکانات و ویژگی‌های متنوعی که دارد به فراهم نمودن راحتی و آسایش زیاد برای راننده کمک می‌کند.

 

مشخصات فنی اسکانیا p360

کامیون اسکانیا P360 یکی از مدل‌های خودروسازی اسکانیا است که برای حمل بار در مسافت‌های طولانی مناسب است. موتور این کامیون یک موتور دیزل با حجم 13 لیتر و توان 360 اسب بخار می‌باشد. این موتور با سیستم تزریق سوخت برقی و توربوشارژر، بهینه سازی شده است تا مصرف سوخت کاهش یابد. جعبه دنده این کامیون یک جعبه دنده دستی 12 دنده است.

مشخصات فنی اسکانیا p360

سیستم تعلیق کامیون اسکانیا P360 با سیستم تعلیق هوا برای محافظت از بار و افزایش راحتی در طول سفر طراحی شده است. سیستم ترمز کامیون اسکانیا P360 با دیسک های جلو و عقب و با سیستم ترمز هیدرولیکی و ABS برای رانندگی ایمن طراحی شده است. قابلیت باربری این کامیون حداکثر 26 تن است. کابین این کامیون کابین S سری و با طول 230 سانتی متر است. این کامیون با سیستم کنترل کننده مصرف سوخت Scania Opticruise، که به طور خودکار تغییرات دنده را کنترل می‌کند و مصرف سوخت را بهینه می‌نماید، مجهز شده است.

سیستم گرمایش و خنک کننده کابین نیز با کنترل دیجیتالی و سیستم رانندگی اتوماتیک، باعث حفظ آسایش رانندگان در طول سفر می‌شود. این کامیون به سیستم GPS برای ردیابی و کنترل موقعیت، سیستم تهویه هوای خودکار، سیستم صوتی رادیو با قابلیت پخش MP3، سیستم برق 24 ولت با سیستم شارژ خودکار، سیستم امنیتی با قفل مرکزی و سیستم ضد سرقت، سیستم روشنایی LED با کارایی بالا و سیستم خنک کننده با توان 2200 وات مجهز شده است.

 

بررسی امکانات رفاهی و ایمنی اسکانیا p360

کامیون اسکانیا P360 با توجه به نیازهای صنعت حمل و نقل، به امکانات ایمنی و رفاهی زیادی مجهز شده است. برخی از این امکانات عبارتند از:

 • سیستم ترمز ABS: این سیستم باعث کاهش فاصله ترمز و افزایش پایداری و کنترل کامیون در شرایط خطرناک می‌شود.
 • چراغ‌های LED: چراغ‌های LED بر روی کامیون اسکانیا P360 نصب شده است که باعث افزایش دید در شب و شرایط نامطلوب شده است.
 • سیستم تثبیت الکترونیک (ESC): این سیستم به کاهش خطر سانحه و افزایش کنترل و پایداری در برخورد با موانع کمک می‌کند.
 • سیستم گرمایش و خنک کننده: کامیون اسکانیا P360 به یک سیستم گرمایش و خنک کننده مجهز شده است که به کابینه راحتی و آسایش مناسبی می‌دهد.
 • صندلی‌های تنظیم شده: صندلی‌های کابینه با دسته‌های تنظیم و شامل امکانات مختلفی مانند خنک کننده و گرم کننده برای راحتی راننده طراحی شده است.
 • سیستم رانندگی ایمن: سیستم رانندگی ایمن به کاهش خطر سانحه و افزایش کنترل و پایداری در برخورد با موانع کمک می‌کند.
 • سیستم تهویه: کامیون اسکانیا P360 به یک سیستم تهویه مجهز شده است که به راننده اجازه می‌دهد در تمام طول رانندگی راحتی و تناسب با شرایط هوا را داشته باشد.
 • سیستم ایمنی: این کامیون به سیستم‌های ایمنی مانند چشم‌های کور، آیینه‌های بزرگ و سیستم‌های هشدار ایمنی مجهز شده است که به کاهش خطر سانحه کمک می‌کند.

مزایای اسکانیا p360

مزایای اسکانیا p360

مزایای کامیون اسکانیا P360 به شرح زیر است:

 • کارایی بالا: کامیون اسکانیا P360 دارای موتور دیزل قدرتمندی است که با توجه به تکنولوژی مدیریت سوخت، مصرف سوخت آن کاهش می‌یابد. همچنین، این کامیون با توجه به سیستم جلوگیری از سرد شدن موتور، در شرایط سرد هوایی نیز به خوبی عمل می‌کند.
 • قابلیت هماهنگی با تجهیزات: این کامیون به خوبی با تجهیزات مختلفی مانند کانتینرها، تریلرها و ماشین آلات ساختمانی هماهنگ می‌شود.
 • رانندگی راحت: در طراحی کابین کامیون اسکانیا P360 فضای رانندگی راحت و آسایش رانندگان در نظر گرفته شده است. همچنین، از تکنولوژی‌های نوینی برای کاهش صدا و لرزش استفاده شده است.
 • پایداری بالا: سیستم تعلیق هوشمند کامیون اسکانیا مدل P360 برای پایداری بالا در جاده‌های منحنی و غیره استفاده می‌شود.
 • طول عمر بالا: این کامیون با استفاده از مواد با کیفیت و فناوری‌های پیشرفته دارای طول عمر بالایی است.
 • ایمنی: این کامیون با استفاده از سیستم‌های جدید ایمنی، با مشکلاتی مانند واژگونی و نوسانات سرعت مبارزه می‌کند.
 • حفظ محیط زیست: کامیون اسکانیا P360 با استفاده از سیستم‌های تصفیه گاز و سوخت‌های پاک، به حفظ محیط زیست کمک می‌کند.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours