رانندگان اتوبوس با حقوق ۶۰ میلیونی درپی مهاجرت به کشورعمان

به گزارش کامیون نیوزحقوق کم و ناکافی در کنار سختی و فشار کار از دلایل مهاجرت اعضا این صنف به کشورهای اطراف است.

با توجه به افزایش بسیار زیاد قیمت قطعات، روغن، لایتیک و بیمه بدنه و ثالث و باقی موارد رانندگی اتوبوس با حقوق و سود ناچیز آندرحال حاضر از نظر رانندگان که مالک اتوبوس هستند هم به صرفه به نظر نمیاید.

همچنین رانندگی اتوبوس برای افرادی که مالک اتوبوس نیستند هم با توجه به حقوق کمی که دریافت می کنند و از دستمزد حداقلکارگران عادی هم کمتر است ابدا مناسب به نظر نمیاید.

 طبق گفته خود رانندگان، یک راننده حتی اگر مالک اتوبوس باشد هم هزینه‌های زیادی همچون تعمیرات، تعویض قطعات و لاستیک واستهلاک دارند که با توجه به حقوق ناچیز و قیمت بالای اتوبوس درنهایت اتوبوس فرسوده ای باقی می‌ماند که به نسبت قیمت چندانی همندارد. علاوه بر این رفتار نامناسب و بی احترامی پلیس راه به رانندگان که اکثرا اتفاق می‌افتد و مقررات سختگیرانه‌ از عوامل ناامیدی ودلسرد شدن رانندگان اتوبوس است.

از نظر رانندگان با توجه به اینکه در کشورهای اطراف مثل کشور عمان که شرایط کاری بسیار خوب و حقوق ماهانه 10 تا 12 هزار دلاربرای رانندگان اتوبوس فراهم می‌کند ماندن در ایران و انجام کار رانندگی اتوبوس با حجم بالای فشار کار با حقوق 200 دلار در ماهابدا به صرفه و مناسب نیست.

در حال حاضر صنعت حمل و نقل ایران به موقعیت حساسی رسیده که لازم است تصمیمات و قوانین و اقدامات مناسبی در مورد آنوضع شود تا مشکلات را رفع کند.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours