دلایلی که منجر می‌شود خودروی شما روشن نشود

به گزارش کامیون نیوز –   یکی از بدترین کابوس هایی که یک راننده دارد، روشن نشدن خودرو است. یعنی سوار خودرو می شوید و هر چه استارت می زنید خودرو روشن نمی شود و شما در این مواقع نمی دانید مشکل از کجاست.

در این گزارش قصد داریم به دلایل روشن نشدن خودرو اشاره کنیم که در این مواقع می توانید بهترین تصمیم را بگیرید.

فیوز سیستم سوخته است! از آنجایی که این روز‌ها خودرو‌ها وسایل الکترونیکی و سنسور زیادی دارند،  باید در قدم اول جعبه فیوز خودرو را بررسی کنید. جعبه فیوز بیشتر خودروها در زیر کاپوت قرار دارد. در دفترچه راهنما نمودار شناسایی فیوز را مشاهده کنید، اکنون تمام فیوز‌های مربوط به سیستم احتراق و سیستم سوخت را بررسی کنید و اگر دچار مشکل است اقدام به تعویض آن کنید.

فیلتر سوخت مسدود شده است! فیلتر سوخت این وظیفه را دارد که مانع از ورود هرگونه آلودگی به پمپ بنزین یا انژکتور‌های سوخت شود.  عمر مفید فیلتر‌های سوخت، تقریباً پس از گذراندن 24 هزار و 140 کیلومتر است. با این حال، اگر کیفیت سوخت مناسب نباشد، عمر مفید می‌تواند به طور قابل توجهی کم شود.

زمانی که فیلتر خراب است، هشدارهای اولیه ای مانند کاهش شتاب در دور‌های بالا، خرابی پی در پی  و … را می دهد. اگر اکنون خودرویتان روشن نمی شود، همه علائم فیلتر سوخت نامناسب را بررسی کنید. در برخی موارد استفاده از پاک کننده سیستم سوخت نیز مشکل را برطرف می‌کند.

پمپ بنزین سوخته است! پمپ بنزین بعد از فیلتر در خودرو بسیار مهم است. پمپ بنزین یکی از قطعات مکانیکی یا برقی خودرو است که اصولا دیر به دیر خراب شده و توسط خود سوخت، روغن کاری می‌شود، به همین دلیل رانندگی با باک سوخت کم توصیه نمی‌شود. بسیاری از تعمیرکاران خودرو معتقد هستند، رانندگی با باک سوخت کم مشکل دار نیست اما برخی از افراد بدشان نمی‌آید که همیشه با سوخت کم رانندگی کنند که می تواند پمپ بنزین را دچار مشکلاتی کند.

زمانی که کلید استارت را می چرخانید، صدایی همانند تق تق کردن به گوش می رسد، اکنون به این صدا گوش دهید این صدا نشان می‌دهد که پمپ بنزین برای ایجاد فشار کار می‌کند یا خیر. اگر آن را نمی‌شنوید، پمپ بنزین کار نمی‌کند.

باتری ضعیف است! اگر موتور هنگام چرخاندن سوئیچ می چرخد یا صدای استارت زدن می دهد اما روشن نمی شود به احتمال زیاد عیب از باتری است.

شمع‌های رسوب شده!  امروزه خودروهایی تولید می شود که چند سیلندر هستند، یعنی شنیده اید که می گویند این خودرو هشت سیلندر، 6 سیلندر یا 12 سیلندر است؛ شمع ارتباط مستقیمی با این شمع ها دارد و زمانی که بد کار می کند، به احتمال زیاد خراب شده است.

اگر خرابی یک شمع را نادیده بگیرید باعث می شود شمع‌های دیگر به سرعت دچار خطا شوند. سپس هنگامی که موتور جرقه مناسبی دریافت نمی‌کند، ممکن است موتور اصلاً روشن نشود. در صورت مشاهده رسوب کربن، باید هر شمع را یک به یک شل کرده و آن را تمیز کنید.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours