تردد و توقف کامیون‌ها و ماشین‌های سنگین در کوچه‌ها ممنوع است

به گزارش کامیون نیوز – سرهنگ فرخ جمالی  با بیان اینکه تردد و توقف کامیون‌ها و ماشین‌های سنگین در سطح شهر ممنوع است مگر با مجوز باشد، اظهار کرد: برای ساخت‌وسازهای سطح شهر نیز فعالیت میکسرها و خودروهای تزریق سیمان، کامیون‌های حمل مصالح یا تریلی هایی که بارهای سنگین و حجیم دارند، باید دارای مجوز باشند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تردد کامیون‌ها و ماشین‌های سنگین دارای مجوز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر و بعدازظهرها از ساعت ۱۴ تا ۱۶:۳۰ است، خاطرنشان کرد: در صورت تردد در خارج از این ساعات حتی اگر این خودروها دارای مجوز باشند، ضمن جریمه، نمره منفی برای راننده اعمال می شود.

به گفته رئیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان، مبالغ جریمه عبور ممنوع ۹۰ هزار تومان با هشت نمره منفی است به طوریکه اگر نمره منفی به عدد ۳۰ برسد گواهینامه توقیف می شود که از این موارد در همدان زیاد داشته ایم.

وی تصریح کرد: اگر نمره منفی از عدد ۳۰ عبور کند، در سیستم عدم اعتبار گواهینامه درج می شود و هر چند ممکن است گواهینامه در دست راننده باشد اما در واقع اعتبار ندارد.

جمالی با بیان اینکه تنها برای ساعات خاص اعلام شده مجوز تردد صادر می شود، اظهار کرد: تردد و توقف کامیون ها و ماشین های سنگین داخل کوچه ها ممنوع است به طوریکه رانندگان حق ندارند این نوع ماشین ها را داخل کوچه ببرند و برای شهروندان ایجاد مزاحمت کنند.

وی با بیان اینکه در بسیاری از موارد در اوج ترافیک کامیون ها و به ویژه میکسرها مشکل‌ساز هستند، مطرح کرد: در سازوکار جدید اگر خودرویی سه مرتبه جریمه شود، در سیستم برای راننده احضار و توجیه می خورد و اگر پس از توجیه نیز مجدداً این موضوع تکرار شود، خودرو توقیف و پرونده ایجاد مزاحمت وی به دادگاه ارسال می شود.

به گزارش ایسنا، تعدادی از شهروندان منطقه خضر شهر همدان به علت توقف ماشین‌های سنگین در کوچه ها و حتی تردد با بار این وسایل نقلیه، ایجاد مزاحمت و سروصدا و حتی آسیب به سیستم جمع آوری فاضلاب شهر گلایه داشتند. متأسفانه میزان تردد ماشین‌های سنگین در سطح شهر نیز به شدت افزایش یافته که می طلبد تدابیری برای جلوگیری از این موضوع اندیشیده شود.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours