صدور کارت هوشمند برای بیش از ۱۲ هزار راننده

به گزارش کامیون نیوز – به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد رستگاری با اشاره به آمار کارت هوشمند صادر شده در سال گذشته در سطح استان، اظهار کرد: در سال گذشته برای ۱۲ هزار و ۸۲۷ راننده در سطح استان کارت هوشمند صادر شده است.

وی افزود: در همین بازه زمانی(سال ۱۴۰۱) برای ۹ هزار و ۱۰۴ ناوگان مرتبط با اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نیز کارت هوشمد ناوگان صادر شد.

رستگاری با اشاره به هدف صدور کارت هوشمند برای رانندگان و ناوگان های مرتبط با حوزه راهداری تصریح کرد: از اهداف اجرایی کردن کارت هوشمند می توان به تفکیک کردن و متمایز شدن رانندگان حرفه ای و غیر حرفه ای اشاره کرد.

وی ادامه داد: کارت هوشمند به دلیل دارا بودن ضریب امنیتی بالا برای رانندگان ناوگان باری و مسافری به عنوان مدرک شناسایی رانندگان در بخش حمل و نقل جاده ای محسوب می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد با تاکید بر مزیت های کارت هوشمند رانندگان عنوان کرد: تشخیص رانندگان فعال ازغیرفعال، امکان شناسایی دقیق رانندگان، ایجاد گردش کار، جلوگیری از صدور کارت های تکراری یا تقلبی و ثبت تخلفات راننده از جمله مزیت های کارت های هوشمند رانندگان است.

وی افزود: با توجه به الزامی بودن کارت هوشمند فعالیت رانندگان حرفه ای در بخش حمل و نقل جاده ای، دارا بودن کارت صحت و سلامت از جمله شرایط دریافت کارت مذکور است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای ادامه داد: رانندگان ناوگان باری و مسافری استان می توانند برای دریافت کارت سلامت با در دست داشتن معرفی نامه از مراکز صدور کارت هوشمند به مراکز طب کار سلامت شغلی رانندگان مراجعه کنند.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours