جدید ترین کامیون مان المان نیز الکتریکی شد.man trucks

به گزارش کامیون نیوزشرکت کامیون سازی آلمانی MAN کشنده الکتریکی مان جدید خود را با برد تا 800 کیلومتر معرفی کرده است. شرکت مان نمونه اولیه اینکشنده را که قرار است در سال 2024 از کارخانه اصلی خود در مونیخ به بازار عرضه شود، به عنوان یک «خودروی تجاری الکتریکیپیشرو» توصیف می‌کند، که ظرفیت الکتریکی عالی برای آینده دارد.

شارژ مگاوات این کشنده الکتریکی به فناوری برق جدید با بیش از1000 ولت نیاز دارد، بنابراین ایمنی و قابلیت اطمینان سیستمی در این سطوح ضروری است.

الکترو کامیون یا ETruck اسمی است که تولید کنندگان و شرکت‌های کامیون سازی آلمان برای کامیون‌های الکتریکی مان انتخابکرده‌اند. هدف از تولید و توسعه این کامیون‌ها کاهش آلودگی هوا و آلودگی صوتی در جهان است که به بهبود سلامتی و حفاظت از محیطزیست کمک بسیاری خواهد کرد.

مشخصات کامیون الکتریکی مان

هرچند که شرکت کامیون سازی مان درباره این کشنده جدید اطلاعات و مشخصات فنی چندان و کاملی ارائه نکرده است. با این حال باتوجه به عکس‌های کشنده الکتریکی مان، این کامیون بر مبنای سری کامیون مان تی جی ایکس طراحی شده که رنگی تیره گرافیتی همراه با رنگ قرمز رویسپر و قسمت جلو پنجره دارد.

کشنده مان الکتریکی با یکبار شارژ شدن تا 300 کیلومتر بر ساعت را طی می‌کند و به جای موتورهای سنتی دیزلی مجهز به موتورالکتریکی می‌باشد.

یکی دیگر از پروژه‌هایی که مان در حال کار روی آن است تولید خودروهای تجاری هیدروژنی در کنار خودروهای الکتریکی است. هرچندمان اعتقادی به رسیدن سریع سوخت هیدروژنی به دست مشتریان نهایی ندارد اما طبق محاسبات انجام شده با توسعه فعلیزیرساخت‌های استفاده از سوخت هیدروژنی، اولین پروژه از محصولات این سری از تحقیقات زودتر از 2030 تجاری‌سازی خواهد شد.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours