نسل جدید موتور های هشت سیلندر کامیون اسکانیا .اسکانیا اس۷۷۰

به گزارش کامیون نیوز – نسل جدید موتور های اسکانیا از همان سال یعنی سال ۲۰۲۰ بر روی کامیون های کشنده اسکانیا مورد استفاده قرار گرفت.

پرچمدار این موتور ها یک موتور هشت سیلندر اسکانیا ۷۷۰ اسب بخاری است که قوی ترین موتور دیزلی است که در اروپا به صورت انبوه برروی کامیون هامورد استفاده قرار می‌گیرد .

به این صورت کامیونی از برند اسکانیا که موتور ۷۷۰ اسب بخاری اسکانیا را دارا باشد ،اسکانیا اس۷۷۰ بحساب می آید که قوی ترین کامیون از نظر تولید اسب بخار در دنیاست.

موتور های اسکانیا وی هشت v8 جدید (وی هشت به معنای هشت سیلندر )در سه نسخه عرصه می‌شوند که شامل ۵۸۰ ،۶۶۰ و ۷۸۰ اسب بخاری است.

در نسخه اسکانیا ۷۷۰ این موتور هشت سیلندر ۱۶ لیتری می‌تواند ۳۷۰۰ نیوتون متر گشتاور تولید کند که بیش از هر کامیون دیگری است نه در اروپا‌تولید شده است.

برای درک قدرت این موتور جالب است بدانید اسکانیا آر۴۵۰ ایران تنها ۲۳۰۰ نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند.

موتور های نسل جدید اسکانیا علاوه بر توان بالا تر مصرف سوخت شان نسبت به سری قبل ۶ درصد کاهش یافته است که این موضوع به تکنولوژی جدید سیستم پیستون های مواج به کار رفته در موتور های جدید کامیون اسکانیا برمی‌گردد.

علاوه بر مصرف سوخت موتور های جدید اسکانیا تا ۱۰ درصد تولید صدای کمتری را نیز نسبت به موتور های سری پیشین می‌کنند.

بر اساس نیاز مصرف کنندگان و نوع درخواست شان از کمپانی اسکانیا،این شرکت نوع موتور کامیون های مختلف را مشخص می‌کند که از کدام توان بهره‌مند شوند.

فعلا موتور های ۷۷۰ اسب بخاری به صورت انبوه بر روی کامیون های جفت دیفرانسیل کشنده اسکانیا نصب می‌شوند که در حمل و نقل فوق سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرند،اما تعداد معدودی اسکانیا تک دیفرانسیل نیز با موتور ۷۷۰ اسب بخاری با قیمت حدود ۵۰ هزار یورو بالا تر از قیمت اسکانیا های عادی به فروش رسیده اند.

گیربکس جدید اسکانیا

گیربکس های جدید کامیون های اسکانیا کاملا مچ شده با موتور های هشت سیلندر جدید هستند.
در این گیربکس ها معایب گیربکس های قبلی برطرف شده و این گیربکس ها نسبت به سری های قبل تا ۷۰ درصد سرعت تعویض دنده شان بهبود یافته است.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours