ایران به کانونی برای حمل و نقل غلات صادراتی روسیه تبدیل می شود

به گزارش کامیون نیوز – به نقل از آسام تدبیر، لئونید اسلوتسکی، رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه، این کانون در بندر عباس یا بندر امام خمینی (ره) ایجاد خواهد شد.

لئونید اسلوتسکی در ملاقاتی که با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران داشت، مسائل مربوط به کنوانسیون وضعیت حقوقی دریای خزر و تعدادی از پروژه های زیربنایی را مورد بحث و بررسی قرار داد.

اولویت اول به کریدور حمل و نقل بین المللی شمال جنوب اختصاص دارد که قرار است در نزدیک ترین زمان ممکن به جایگزین واقعی کانال سوئز و دریای سیاه تبدیل شود.

ایران و روسیه همچنین در حوزه انرژی اتمی، اکتشاف و تولید نفت و گاز در قلمرو ایران، ترانزیت کالا از طریق دریای خزر و همچنین برقی کردن راه آهن گرمسار اینچه برون توسط شرکت های روسی همکاری می کنند.

لئونید اسلوتسکی گفت: طرفین برای مشارکت کشورهای ثالث در کنسرسیوم آماده هستند اما فرض می کنند که روسیه و ایران کانون صادرات غلات روسیه را با هم ایجاد خواهند کرد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در سخنرانی سالانه خود در مجمع فدرال گفت که روسیه صادرات غلات خود را در سال ۲۰۲۳ به ۵۵ تا ۶۰ میلیون تن خواهد رساند.

روسیه در نیمه اول فصل کشاورزی ۲۲.۷ میلیون تن گندم صادر کرد که ۲۰۰ هزار تن بیشتر از سال گذشته بود.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours