مقایسه و تفاوت کامیون رنو تی نیوفیس با رنو تی نسل قبل

به گزارش کامیون نیوز – در سال ۲۰۱۴ اولین نسل کامیون های جدید رنو با نام تی تولید و در سال ۲۰۱۵ رونمایی شدند که در همان سال نیز کامیون برتر سال گردیدند.

کامیون های رنو تی نسل جدید کامیون های رنو بودند که طراحی کابین شان الگو برداری از رنو مگنوم شده بود و با طراحی جذاب و کابین سقف بلند و سقف نرمال به بازار عرضه می‌شدند.

این نسل کامیون های رنو نیز مانند سری پرمیوم دارای موتور ، گیربکس و شاسی ولوو بودند.

رنو تی۴۸۰
رنو تی۴۸۰

کامیون رنو تی با کابین سقف بلند و نرمال و با موتور های ۱۱ و ۱۳ لیتری ولوو که از ۳۸۰ تا ۵۸۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کردند قابل سفارش گذاری و خرید بودند.

این نسل طلایی تا سال ۲۰۲۲ یعنی هفت سال بر روی خط تولید رنو بود و پرفروش ترین کامیون رنو تراکس در طول تاریخ شناخته می‌شود.

این نسل در سال ۹۷ توسط آریا دیزل بعنوان تنها نماینده کامیون های رنو در ایران ،به کشور وارد و سپس به تعداد حدود ۱۳۰ عدد مونتاژ گردید.

رنو تی نیوفیس
رنوتی۴۸۰ نیوفیس

رنو تی نیوفیس

رنو تی نیوفیس نسل جدید کامیون های رنو است که از سال ۲۰۲۲ رونمایی و به بازار نیز عرضه گردید.

در این نسل کامیون رنو کامیون برتر سال نگردید اما رنو تراکش سعی کرد تا با بهبود بخشیدن بخش های مختلف مخصوصا بخش های فنی و ظاهری نسبت به رقبا خود عقب نیوفتد و بازار هدف خود را از دست ندهد.

البته که واقعا هم موفق بود و در سری جدید توانست فروش بسیار خوبی را داشته باشد به نحوی که اگر همین حالا اقدام به خرید رنو تی نیوفیس صفر کیلومتر از خود شرکت کنید بین ۳ تا ۶ ماه زمان میبرد تا کامیون اماده تحویل گردد.

رنو تی نیوفیس نیز با کابین سقف نرمال و سقف بلند (های) وهمچنین موتور های ۱۱ و ۱۳ لیتری سری جدید که از اصالت ولوو بهره میبرند اما مثل سری قبل دقیقا مشابه با اف اچ ها نیستند ،تولید و به بازار عرضه میشود.

تفاوت رنو تی نیوفیس با رنو نسل قبل

یک: اولین تفاوت اصلی رنو تی نیوفیس با رنو تی نسل قبل مربوط به بخش ظاهری است ،به این شکل که هیچ گونه تغییر اساسی در چهارچوب و ساختار کابین ایجاد نشده است و صرفا در نمای جلو تغییراتی ایجاد گردیده که کامیون را امروزی تر و قابل رقابت با نسل های جدید دیگر برند ها می‌کند.

در بخش جلو پنجره نیوفیس نسبت به سری قبل کاملا تعییر کرده و مشبکی های جلو پنجره کوچک تر شده اند .

چراغ های نسل جدید نیز هوشمند و تمام ال ایی دی شده اند که نسبت به سری قبل که کاسه ایی بود کاملا متفاوت گردیده اند.

در بخش ظاهری شمشیری های اطراف و فلاپ ها نیز نسبت به یکدیگر تغییر کرده اند.

دو: دومین تغییر در بخش درون کابین است که صحفه دیجیتالی لمسی به داشبورد اضافه شده است که قابلیت های بسیاری مانند وای فای ،دوربین،بلوتوث،تماس و مکان یابی را داراست.

در بخش درون کابین تغییر اصلی حذف کلید سوئیچ و اضافه شدن کلید لمسی برای استارت کامیون است به این شکل که باید ریموت درون کابین قرار داشته باشد و سپس با لمس کلید کامیون استارت می‌خورد.

در نمای درون کابین صحفه کیلومتر نسر نسبت به نسل قبل تغییر کرده است.

سه :سومین و مهم ترین تغییر در بخش فنی است به این شکل که موتور و گیربکس کامیون های جدید رنو نسبت به سری قبل تغییر کرده اند.

گیربکس یک گیربکس دوازده سرعته اتوماتیک قرار می‌گیرد اما نسل جدید گیربکس های ای شیفت ولوو است که سرعت تعویض دنده شان بهبود یافته است.

موتور کاملا نسبت به سری قبل متفاوت شده است و دارای تغییرات زیر شده است.

موتور جدید رنک تی نیوفیس

این موتور دارای سیستم توربو کامپوند یا همان جفت سوپر شده است که از گاز های خروجی دوباره انرژی جذب می‌کند.

همچنین موتور دارای سیستم پیستون های مواج شده است که حداکثر بهره وری از سوخت را داشته باشند.

موتور نسبت به سری قبل ۷ درصد مصرف سوخت کمتر ،۲۰ درصد تولید صدای کمتر است.

برای درک بهتر تفاوت موتور ها در نظر داشته باشید بجز موارد بالا ،یک موتور رنو تیو نیوفیس در مقایسه با موتور رنو تی عادی اگر هر دو هم حجم و توان باشند موتور رند تی نیوفیس می‌تواند تا ۱۵۰ نیوتون متر گشتاور بیشتری را تولید کند.

قیمت رنو تی عادی مدل ۲۰۱۸ سقف بلند اینتاردر گیربکس دار پلاک شده حدود ۷.۵۰۰ و قیمت رنو تی نیوفیس ۲۰۲۲ صفر سقف بلند با اینتاردر گیربکس حدود ۱۰.۵۰۰ است.

 

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours