دانستنی ها؛ ترمز دستی کامیون

به گزارش کامیون نیوز – ترمز دستی کامیون وسیله‌ای است که برای نگه‌داشتن  خودروهای سنگین به کار می‌رود. در واقع رانندگان خودرو از ترمزدستی‌ها به منظور توقف خودرو استفاده می‌کنند. هنگامی‌که از ترمز دستی استفاده می‌شود، خودرو می‌تواند روی انواع سراشیبی‌ها، تپه‌ها و حتی سدهای بسیار شیب‌دار ثابت بماند. به همین دلیل است که رانندگان خودرو با استفاده از ترمز دستی می‌توانند کنترل بهتری روی وسیله نقلیه خود داشته باشند.

همچنین این وسیله تا به امروز کمک بسیار بزرگی به کاهش تصادفات کرده است. اگر در طولانی مدت و به طور مکرر از ترمز دستی استفاده شود، ممکن است در برخی از اجزای خودرو مانند لنت‌ها مشکلاتی رخ دهد. بنابراین معمولاً سازندگان خودروها و کامیون‌ها ترمز را روی چرخ‌ها قرار می‌دهند تا افراد بتوانند با استفاده از ترمز دستی باعث توقف خودرو شوند.

ویژگی‎های ترمز دستی‎ کامیون

اگر بخواهیم در یک توضیح کلی ویژگی‌های ترمز دستی کامیون را بررسی کنیم، باید بگوییم که اولین مشخصه ترمز دستی تفاوت ظاهری آن با انواع ترمزدستی‌های اتوماتیک و یا ترمزدستی‌های معمولی است. دومین ویژگی ترمز دستی و ترمز معمولی میزان استهلاک است که به واسطه استفاده از ترمز دستی در خودروهای سواری و خودروهای سنگین در درازمدت وارد می‌شود. در واقع باید گفت استفاده از ترمز دستی می‌تواند آسیب‌هایی را بر بخش‌های مختلف خودروها وارد کند.

اما آخرین ویژگی که بسیار حائز اهمیت است تمایز ترمز معمولی با ترمز دستی در میزان خسارتی است که به خودرو وارد می‌کند. ازآنجایی‌که استفاده طولانی مدت از ترمز دستی می‌تواند به قسمت‌های داخلی کامیون آسیب وارد کند؛ بنابراین توصیه می‌شود که به صورت کوتاه مدت از ترمز دستی استفاده کنید.

انواع ترمز دستی کامیون

انواع ترمز دستی کامیون

نکته‌ای که جالب است بدانید این است که ترمز دستی کارایی زیادی در خودروها ندارد، اما با این وجود یکی از ضروری‌ترین وسایل خودروهای سنگین و سواری محسوب می‌شود و علت آن کاربردی بودن این وسیله است. در بازار انواع مختلف ترمز دستی کامیون وجود دارد که تفاوت‌های ظاهری و ساختاری با یکدیگر دارند. از جمله معروف‌ترین ترمزدستی‌های بازار می‌توان به دو مدل زیر اشاره کرد:

ترمز دستی دکمه‌ای

همان‌طور که از نام این ترمز دستی پیداست، این نوع ترمز دستی شباهت بسیار زیادی به دکمه دارد. ترمزدستی‌های دکمه‌ای در دو مدل سیمی و برقی در فروشگاه‌های لوازم خودرو یافت می‌شوند، اما نکته‌ای که باید به یاد داشته باشید این است که کارایی هر دو ترمز دستی دکمه‌‌ای بسیار شبیه به یکدیگر بوده و تفاوت چندانی با هم ندارند.

ترمز دستی اهرمی

ترمز دستی اهرمی

این‌ ترمز دستی مانند یک اهرم در وسایل نقلیه جایگذاری می‌شود. از خودروهای سواری گرفته تا خودروهای سنگین، بیشتر از این ترمز دستی استفاده می‌شود. به طوری که شما می‌توانید این مدل ترمز دستی را در انواع خودروهای جدید و قدیمی در کنار صندلی راننده مشاهده کنید.

علائم خرابی ترمز دستی کامیون

علائم خرابی ترمز دستی کامیون

ترمز دستی کامیون مانند بسیاری از قطعات دیگر یک وسیله بسیار مهم در خودرو محسوب می‌شود که اگر دچار خرابی شود ممکن است فاجعه بزرگی ایجاد کند. فرقی ندارد که در خیابان باشید یا در جاده، درهرصورت برای متوقف کردن خودرو به شکلی امن، باید ترمز دستی ماشین به درستی کار کند. در نتیجه اگر ترمز دستی خودرو خراب باشد ممکن است منجر به تصادفات شدید شود. اما نکته مثبتی که در اینجا وجود دارد این است که خوشبختانه قبل از اینکه ترمز دستی کامیون به صورت جدی خراب شود، علائمی از خود بروز می‌دهد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

صدای خرد شدن، ساییده ‌شدن یا زوزه‌ کشیدن

اولین علائم خرابی ترمز دستی کامیون صدای ساییده شدن و یا خرد شدن است که از علائم نشان‌دهنده خرابی ترمز دستی است. هنگامی‌که پدال ترمز را فشار می‌دهید و این صدا را می‌شنوید، باید به خراب بودن ترمز دستی کامیون شک کنید. البته این موضوع ممکن است دو دلیل داشته باشد. یا اینکه ممکن است لنت ترمز شما به‌گونه‌ای طراحی شده باشد که وقتی باید تعویض شود این صدا را ایجاد می‌کند و یا ممکن است لنت ترمز آن‌قدر نازک شده باشد که قسمت‌های فلزی که ترمز دارند روی یکدیگر ساییده می‌شوند.

روشن شدن چراغ نشانگر ABS

اگر چراغ سیستم ترمز ای بی اس روی داشبورد روشن شود، شما موظف هستید که هر چه سریع‌تر به یک مکانیکی مراجعه کنید. ازآنجایی‌که این نشانه ممکن است چندین مشکل احتمالی را شامل شود که یکی از آن‌ها خراب شدن ترمز دستی است؛ بنابراین بهتر است نزد مکانیکی بروید که بتواند ایراد اصلی را تشخیص دهد تا از به وجود آمدن مشکلات بزرگ‌تر جلوگیری کند.

ترمز دستی ماشین سنگین

کشیده شدن خودرو به چپ یا راست

هنگامی‌که ترمز می‌گیرید، خودرو شما به هیچ وجه نباید به سمت چپ یا راست کشیده شود، اما اگر حس می‌کنید که هنگام ترمز گرفتن خودرو به یک سمت مایل می‌شود، ممکن است نشانه خراب شدن ترمز دستی باشد.

لرزش غیرعادی

اگر هنگامی که ترمز می‌کنید، یک لرزش غیرعادی در پدال ترمز یا جای دیگری از خودروی خود احساس می‌کنید، به احتمال خیلی زیاد ترمز دستی خودرو ایراد پیدا کرده است. این مشکل می‌تواند به علت خراشیدگی یا تاب برداشتن روتورهای ترمز ایجاد می‌شود. وقتی روتور خراب شود و یا تاب بردارد، سطح آن از یکنواختی خارج می‌شود، بنابراین لنت‌ها نمی‌توانند آن را به‌درستی بگیرند. نتیجه آن این است که قدرت ترمز به شدت کاهش پیدا می‌کند و شما آن را به‌صورت لرزش غیر عادی در پدال ترمز احساس می‌کنید.

سفت ‌نبودن پدال ترمز

اگر حس می‌کنید هنگامی‌که میخواهید پدال ترمز را به سمت پایین‌تر ببرید تا ترمز بگیرید پدال کمی پایین‌تر از جایی که باید باشد قرار دارد، احتمالاً لنت‌های خودروی شما کاملاً فرسوده شده‌اند. البته ممکن است دلایل دیگری نیز به همراه داشته باشد که هر دو نیز خطرناک است. دلیل اول این است که هوا در قسمت لوله‌های ترمز وجود داشته باشد و دوم روغن ترمز نشت کرده باشد. بنابراین لازم است که حتماً این مشکلات را جدی بگیرید.

تفاوت ترمز دستی کامیون با ترمز معمولی

نشتی مایع هیدرولیک

اگر روغن و یا مایعات هیدرولیک از لوله‌ها و موتور که مربوط به سیستم ترمز خودرو هستند نشت کند، به احتمال زیاد سیستم ترمز دستی خودروی شما خراب شده است. پیشنهاد ما این است که همیشه سطح مایع ترمز دستی خودرو خود را بررسی کنید تا از به وجود آمدن مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

ترمز دسته ای کامیون مدل دکمه ای

کاهش فشار مایع هیدرولیک ترمز

هنگامی‌که فشار مایع هیدرولیک ترمز کاهش پیدا می‌کند، شما نمی‌توانید به سرعت خودرو را متوقف کنید؛ بنابراین اگر متوجه شدید که ترمزها درست کار نمی‌کنند و یا اصلاً کار نمی‌کنند باید چند بار و به آرامی به آن‌ها ضربه بزنید تا فشار مایع در سیستم ترمز افزایش پیدا کند. البته به نکته‌ای که باید توجه داشته باشید این است که فقط این کار را در مواقع ضروری انجام دهید، زیرا این روش می‌تواند مشکل شما را موقتا رفع کند و اگر در اسرع وقت به مکانیکی مراجعه نکنید ممکن است مشکلات دیگری را برای خودرو شما ایجاد کند.

تفاوت ترمز دستی و ترمز معمولی کامیون

اولین تفاوت ترمز دستی و ترمز معمولی کامیون این است که ترمز دستی وسیله‌ای است که برای فعال بودن خود نیازی ندارد که راننده حتماً در خودرو حضور داشته باشد، به طوری که وقتی ترمز دستی را می‌کشید خودبه‌خود قفل می‌شود و باید خودتان دوباره آن را آزاد کنید. درحالی‌که ترمز معمولی کامیون به این صورت نیست. تفاوت دوم این است که ترمز دستی می‌تواند فقط بر روی نصف چراغ‌های خودرو نصب شود بنابراین اکثر خودروها ترمز دستی خود را فقط در چرخ‌های عقب اعمال می‌کنند.

 

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours