مقایسه و تفاوت اسکانیا جی۴۰۰ هلندی با اسکانیا جی۴۰۰ ایرانی

به گزارش کامیون نیوزاسکانیا جی۴۰۰ در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به کشور وارد شد که ساخت هلند بودند و به صورت کامل به کشور وارد می‌شدند که به اسکانیا جی۴۰۰ هلندی معروف شدند، در آن سال‌ها در کنار واردات اسکانیا جی ۴۰۰ کامیون اسکانیا جی ۴۰۰ در ایران در خط ماموت دیزل نیز تولید می‌شد که این تولیدات از اواخر سال ۱۳۹۲ تا اوایل سال ۱۳۹۵ ادامه داشت، اسکانیا هایی که در آن سال ها در کشور تولید می‌شدند به اسکانیا کاسپین معروف بودند که همیشه اختلاف قیمت اندکی با اسکانیا های هلندی داشتند و معمولا قیمت پایین تری را دارا بودند.

در آن زمان اسکانیا جی ۴۰۰ بدلیل شرایط فروش مناسب ،کیفیت و آلیاژ بالای قطعات،کارایی و مناسب بودن موتور و گیربکس با آب‌و‌هوا و جاده های ایران بسیار مورد طرفدار واقع شد طوری که اسکانیا جی۴۰۰ از جمله خوش بازار ترین کامیون های موجود کشور بحساب می آید.

اسکانیا جی۴۰۰
اسکانیا جی۴۰۰ ایرانی

اسکانیا جی۴۰۰ سری آخر سال۹۸

در آخرین سری تولیدات اسکانیا در ایران ماموت دیزل سری جدیدی از اسکانیا های سری جی۴۱۰ را در سال ۹۸ با نام اسکانیا جی۴۰۰ تولید کرد.
اسکانیا جی ۴۰۰ سری آخر با اسکانیا های جی۴۱۰ سال ۹۷ از هر نظر مشابه بودند و صرفا تفاوت آنان در قدرت تولیدی موتور و البته استاندارد آلایندگی موتور بود به نحوی که استاندارد آلایندگی موتور اسکانیا جی ۴۰۰ مدل ۹۸ یورو چهار ای ای وی دار شده بود.

داشبورد اسکانیا
داشبورد اسکانیا سری جی

تفاوت اسکانیا جی۴۰۰ مدل۲۰۱۴ با مدل۱۳۹۸

اسکانیا های سری جی۴۰۰ مدل ۲۰۱۴ و ۲۰۱۳ دارای موتور متفاوت با اسکانیا های سری ۹۸ هستند به این شکل که هر دو موتور یک حجم را دارا هستند اما در نسخه جی۴۰۰ مدل ۹۸ موتور حدود ۱۰۰ نیوتون متر گشتاور بیشتری را نسبت به نسل دیگر تولید می‌کند و نکته مهم دیگر آنکه موتور اسکانیا سری۹۸ دارای استاندارد تولید الایندگی یورو چهار مجهز به ای ای وی بود اما استاندارد تولید آلایندگی اسکانیا سری ۲۰۱۴ یورو سه بود که همین یورو سه بودن و عدم مشکل با سوخت ایران یکی از دلایل پرطرفداری اسکانیا سری۲۰۱۴ بود.
تفاوت بزرگ و اصلی دیگر این دو نسل اسکانیا این بود که سری جی۴۰۰ مدل ۹۸ گیربکس تمام اتوماتیک را دارا بودند که پدال کلاچ حذف شده است اما در سری اسکانیا جی۴۰۰ مدل ۲۰۱۴ گیربکس نیمه اتوماتیک است و برای شروع حرکت باید کلاچ گرفته شود.
اسکانیا های سری جی۴۰۰ مدل ۹۸ از نظر دارا بودن امکاناتی مانند یخچال درون کابین ،تنظیم ارتفاع محور عقب سه حالته ،گرم کن آینه،چراغ های داخل کابین ،قدرت بالاتر اینتاردر گیربکس و برنامه تعویض دنده بهبود یافته نسبت به اسکانیا های ۲۰۱۴ متمایز و برتر هستند.
نظراتتان درباره اسکانیا جی۴۰۰ را برای ما لطفا بنویسید.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours