امکانات و ویژگی های عجیب کامیون برقی تسلا ،تسلا سمی

به گزارش کامیون نیوز – این کامیون تسلا سمی به تضمین شرکت تسلا تا ۱.۶ میلیون کیلومتر خراب نمی‌شود چون دارای ۴ موتور مستقل است. که این به این معناست که حتی اگر ۲ موتور از ۴ موتور از کار بیافتد کامیون همچنان می‌تواند به حرکت خود ادامه دهد. و حتی با همان ۲ موتور هم می‌تواند از یک کامیون بنزینی پیشی بگیرد.

کامیون‌ها بسیار به ترمز وابسته هستند و معمولا لازم است راننده ۳۶هزار کیلوگرم را متوقف کند که اصلا کار آسانی نیست و مقدارزیادی سایش ترمز دارد. اما در کامیون تسلا سمی اما می‌توانید با یک موتور الکتریکی ترمزها را به ژنراتور وارد کنید در نتیجه هر بار که ترمز کنید انرژی جنبشیترمز به جای فرسایش لنت ترمز مستقیما به بسته باتری باز می‌گردد و در نتیجه آن لنت‌های ترمز همیشه می‌مانند و دوام می‌آورند که یعنی هیچوقت نیاز به تعویض لنت ترمز ندارید.

کامیون الکتریکی تسلا سمی کمتر از 2 کیلووات ساعت در هر کیلومتر مصرف می کند و باتری کامیون را می توان در عرض 30 دقیقه تا70 درصد شارژ کرد. کامیون برقی تسلا سمی دارای سه موتور مستقل است که ترکیبی از موتورهای الکتریکی با امکان گشتاور فوری و قدرت اضافی را درتمام سرعت ها فراهم می کند.

بنا به گفته شرکت کامیون سازی تسلا، شارژ کردن در هر مایل ۲.۵ برابر ارزان‌تر از سوخت‌گیری با گازوئیل است و اپراتورها می توانندتا 200000 دلار در هزینه سوخت در طول سه سال صرفه جویی کنند.

مزایای کامیون تسلا سمی

1- صرفه‌جویی درسوخت

کامیون‌ها به طور معمول با سوخت دیزلی کار می‌کنند که پر کردن باک و سوخت‌گیری پر هزینه‌ای دارند. صرفه‌جویی تسلا سمی درمصرف سوخت تا 200000 دلار در سه سال برسد که ادعای فوق العاده‌ای است. همچنین تسلا سمی 35٪ بازده بیشتری نسبت به سایرکامیون‌های معمولی دارد.

2- هزینه‌های نگهداری کمتر

کامیون های معمولی با موتورهای دیزلی نیاز به تعویض روغن همیشگی دارند در صورتی که کامیون برقی تسلا سمی نیازی به تعویضروغن موتور نخواهد داشت. علاوه بر این کامیون تسلا سمی نیازی به تعویض مداوم وسایل فرسوده ندارد که باعث صرفه جویی زیادی درهزینه می‌شود.

3- صدای کم کامیون و موتور تسلا سمی

کامیون تسلا سمی ساکت‌تر از کامیون‌های معمولی است، کامیون‌تای معمولی با صدای زیاد و آزار دهنده خود به ویژه هنگام حرکت ازحالت سکون یا سرعت گرفتن صدای زیادی ایجاد می‌کنند و این مزیت بزرگ تسلا سمی محسوب می‌شود که با موتورهای الکتریکی کارمی کند و به نسبت صدای زیادی ندارد.

4- اگزوز تسلا سمی آلاینده‌ها و گازهای مضر را منتشر نمی‌کند.

تمامی کامیون های سنگین دیزلی مقدار زیادی گازهای مضر اکوسیستم و آلاینده منتشر می‌کنند که اصلا برای محیط زیست خوشایندنیست. اما کامیون تسلا سمی این مشکل را ندارد زیرا الکتریکی است و گازهای مضر و آلاینده‌ها رو تولید نمی‌کند.

5- راندمان سوخت و کاهش هزینه های عملیاتی کامیون های برقی تسلا سمی  فشار نزولی بر قیمت های مصرف کننده وارد می کند زیرا هزینههای حمل و نقل می تواند تا 10 درصد از قیمت یک کالای مصرفی را نشان دهد.

6- با توجه به مقادیر انبوه انرژی که کامیون های الکتریکی تسلا سمی می توانند ذخیره کنند، در صورت بروز بلایا یا قطع برق، افرادی کهصاحب کامیون الکتریکی تسلا سمی هستند می توانند با هم کانکت شوند تا ریزشبکه هایی را برای تامین انرژی بیمارستان ها، مراکزارتباطی و سایر مکان‌های ضروری ایجاد کنند.

7- کامیون های برقی تسلا سمی مرکز ثقل پایین تری خواهند داشت و در نتیجه احتمال واژگونی های کمتری ایجاد می شود. این به معنایبهبود ایمنی و کاهش تصادفات جاده‌ای است.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours