ماک انتم Anthem؛ جدیدترین کامیون ماک آمریکایی

به گزارش کامیون نیوز کامیون ماک که به دوام، قابلیت اطمینان و برآورده کردن نیازهای مشتریان اختصاص دارد، بیش از یک قرن است نقش بزرگی در حمل ونقل هدفمند ایفا می‌کند. امروزه شرکت کامیون سازی ماک یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کامیون های سنگین در آمریکای شمالی استو کامیون های Mack از طریق یک شبکه توزیع گسترده در بیش از 45 کشور به فروش رسیده و خدمات رسانی می شوند.

کامیون های ماک، با موتورهای در ایالات متحده مونتاژ می شوند و مکان های تولید ماک دارای گواهینامه بین المللی به رسمیت شناخته شده ISO 9001 برای کیفیت، استاندارد ISO 14001 برای سیستم های مدیریت زیست محیطی و استاندارد OHSAS 18001 برای سیستم های مدیریت ایمنی و بهداشت هستند. کمپانی ماک همچنین حامی مفتخر Share the Road، کمپین اطلاع رسانی عمومیانجمن حمل و نقل آمریکا با هدف افزایش ایمنی جاده ها است.

همانطور که گفتیم شرکت کامیون سازی ماک بخشی از گروه کامیون سازی ولوو است. گروه کامیون سازی ولوو که در سال 1927 تأسیس شد، همواره در حال دادن و پیشرفت آینده بهتری برای صنعت حمل و نقل پایدار و راه حل های زیرساختی است.

کامیون ماک انتم با تمرکز بر راحتی و کاهش فشار کار بر روی راننده ساخته شده است. ظاهر خشن کامیون ماک به همراه بدنه و ویژگی‌ها و طراحی داخلی شگفت‌انگیز آیرودینامیک این کامیون که با ویژگی‌های به‌روز و طراحی جسورانه، سبک ها را با راحتی ترکیب کرده و به خوبی در کنار هم قرار داده است.

کابین کامیون ماک انتم

کامیون ماک انتم در سه مدل مجزا عرضه می شود. مدل تخت خواب ایستاده 70 اینچی، مدل تخت خواب روی تخت 48 اینچی و مدلکابین روزانه که این سه مدل را می توان با اپشن های مختلف سفارش سازی کرد.

کابین کامیون ماک انتم مدل تخت خواب ایستاده، 70 اینچی با سقف تخت یا فرینگ سقف و تخت خواب 48 اینچی به پکیج 13 لیتریمجهز شده است که در مقایسه با مدل پایه ماک انتم تا 13 درصد راندمان سوخت بیشتری را ارائه می دهد. این پکیج شامل موتور اصلاحشده MP8HE Mack، گیربکس دستی خودکار Mack mDRIVE و بهبود و پیشرفت های آیرودینامیکی است.

فضای داخلی کامیون ماک انتم با کنترل‌هایی با دسترسی آسان، صفحه‌نمایش دیجیتالی و صندلی‌های انحصاری راحت بسیار موردعلاقه رانندگان است.

همچنین پنل ابزار و فرمان کامیون ماک انتم به رانندگان اطمینان و کنترل کامل در هنگام رانندگی می دهد که عملکرد ابن مدل کامیونماک را آسان، ایمن و راحت می‌کنند.

از دیگر امکانات و تجهیزات کامیون ماک انتم، میتوان به دریچه های ورودی هوا، مک گریل، حلقه های یدک کش، فلنج بسته، سد هوایآیرودینامیک، کمک شیب، سپر 3 تکه، لامپ های ال ای دی، کنترل پانل ابزار روشن، سیستم تعلیق بادی صندلی راننده و سیستم HVACبا کارایی بالا اشاره کرد.

مشخصات فنی کامیون ماک انتم

موتور کامیون ماک انتم انتخابی بوده و شامل موتور MP7 با قدرت 355 تا 425 اسب بخار، موتور MP8 با قدرت 415 تا 505 اسببخار و موتور MP8-TC با قدرت 415 تا 445 اسب بخار است. همچنین این مدل کامیون ماک مجهز به گیربکس دستی 12 سرعتهخودکار Mack mDRIVE می‌باشد.

کامیون ماک انتم با پکیج پرکاربرد Mack MP8HE+،  کاهش هزینه‌ها بهره‌وری بیشتر سوخت را به همراه دارد که بیشترین بازده رابرای سرمایه‌گذاری مالکان دارد.

سیستم AeroKit کامیون ماک انتم با بهبود جریان هوا در اطراف محورهای عقب، 2.23 درصد دیگر نیز در مصرف سوخت صرفه جوییمی کند.

محور اصلی پکیج کاربرد HE+ موتور Mack MP8HE است که دارای فناوری بازیابی انرژی است. این فناوری با جذب انرژی اتلافاز اگزوز موتور، گشتاور بیشتری را به میل لنگ می رساند. طراحی پیستون موجی موتور کامیون ماک انتم، احتراق کاملتر و پایدارتر را درسیلندر تقویت می کند و مزایای بیشتری را به همراه دارد. این موتور همچنین از طریق نسبت تراکم بهینه 18:1 و ضایعات توربوشارژر بهروز شده و کارایی را افزایش می دهد.

همچنین کامیون ماک انتم دارای قابلیت Mack Command Steer است. این فناوری کمک راننده ماک با کمک یک موتور الکتریکیقرار گرفته روی سیستم فرمان هیدرولیک، تا 85 درصد از صرف انرژی راننده کامیون کاهش می دهد. این موتور بر اساس ورودیسنسورهای متعددی که شرایط جاده را بررسی می‌کنند، گشتاور مورد نیاز خود را اعمال می‌کند و به رانندگان کمک می‌کند تا مسیر موردنظر خود را حتی در شرایط مختلف، مانند وزش باد، انفجار لاستیک و جاده‌های حاشیه‌ای حفظ کنند. این قابلیت با کاهش حجم کارراننده، ارتقاء محیط کار ایمن تر و پربازده برای راننده بسیار مناسب و پرکاربرد است.

کامیون ماک انتم یک کامیون همه کاره است که قیمت مدل‌های کابین روزانه آن حدود 100000 دلار و مدل‌های تخت خواب  ایستاده معمولاًحدود 140000 دلار است. هرچند که بسته به امکانات، قیمت ها ممکن است افزایش یابد.

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours