اتوبوس هونگچی QM7 رونمایی شد

به گزارش کامیون نیوز – هونگچی QM7 یک میدل باس یا اتوبوس سایز متوسط بوده که دارای 23 صندلیست. هونگچی QM7 با وجود اینکه یک اتوبوس است، اما سعی کرده جلوپنجره معروف هونگچی را حفظ کند و به لطف آینه های کرومی، شیشه های دودی و رینگ های بزرگ و براق استایل زیبا و شیکی دارد.

هونگچی CA630 پدر اتوبوس هونگچی QM7

به گزارش خودرونویس، البته باید یادآوری کنیم که برند هونگچی در گذشته هم در بازار اتوبوس فعال بوده است. بین سال های 1980 تا 1987 این خودروساز چینی اتوبوس هونگچی CA630 را تولید می کرد که یک اتوبوس کوچک لوکس با 19 صندلی بود. این اتوبوس یک جلوپنجره کرومی داشت و نقاشی جذابی هم روی بدنه آن اجرا شده بود. فضای اطراف کابین در این مدل مشکی بود و کل اتوبوس رنگ سفیدی داشت و خط کشی های قرمز و قهوه ای هم روی آن اجرا شده بود. همچنین قسمت های پایینی این اتوبوس نیز به رنگ آبی تیره مزین شده است.

 

hongqi-ca630- اتوبوس هونگچیchina-01

اتوبوس هونگچی CA630 به یک پیشرانه 4.52 لیتری هشت سیلندر بنزینی مجهز بوده که توان تولید 165 اسب بخار قدرت را داشت. نیروی تولیدی این موتور توسط گیربکس چهار سرعته اتوماتیک به چرخ ها منتقل می شد و این اتوبوس کلاسیک لاکچری را قادر ساخته بود به نهایت سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست یابد. هونگچی طی آن سالها نسخه های مختلفی از اتوبوس CA630 را از جمله آمبولانس را تولید کرد. همچنین نسخه فاصله محور بیشتر این اتوبوس هونگچی CA630 نیز طی آن سالها تولید شد که حداکثر ظرفیت کابین آن به 25 نفر می رسید.

پس از اینکه تولید اتوبوس هونگچی CA630 متوقف شد، این برند دیگر اتوبوسی را در سبد محصولات خود نداشت. اما طی این سالها چندین اتوبوس پروتوتایپ و کانسپت را توسعه دادند و این نشان داد که ایده تولید دوباره اتوبوس با برند هونگچی همچنان در این شرکت زنده است. یکی از نزدیک به تولیدترین اتوبوس های این برند، کانسپت هونگچی L6 بود که در نمایشگاه خودرو پکن 2016 رونمایی شد. این اتوبوس به یک پیشرانه 3 لیتری چهار سیلندر توربودیزل با 400 نیوتن متر گشتاور مجهز بود. اما این اتوبوس هم به تولید نرسید و صرفا گاهی اوقات در موزه هونگچی در چین به نمایش گذاشته می شود.

در چین اتوبوس های لاکچری همچون هونگچی QM7 اغلب توسط دولت مرکزی، شرکت های دولتی و شرکت های گردشگری مورد استفاده قرار می گیرد. این اتوبوس های عمدتا کابین بسیار مجللی داشته و دارای صندلی های چرمی بزرگ، تلویزیون، سیستم صوتی پیشرفته و یخچال کاملا مجهز هستند.

hongqi-bus-هونگچی QM7 اتوبوس (1)

مشخصات فنی اتوبوس هونگچی QM7

اتوبوس هونگچی QM7 دارای یک موتور 3 لیتری توربوشارژ بنزینی شش سیلندر بوده که قادر به تولید 303 اسب بخار قدرت است. هونگچی ادعا کرده که نهایت سرعت این اتوبوس لوکس 130 کیلومتر بر ساعت است. البته این اتوبوس مصرف سوخت کمی ندارد و در هر 100 کیلومتر حدود 16 لیتر بنزین مصرف می کند.

hongqi-bus-هونگچی QM7 اتوبوس (1)

اتوبوس هونگچی QM7 در مدل استاندارد کابینی با ظرفیت 23 سرنشین دارد. اما هونگچی یک نسخه VIP از این اتوبوس را با 17 صندلی هم توسعه داده است. طول، عرض و ارتفاع اتوبوس هونگچی QM7 شامل 7295، 2090 و 2785 میلی متر بوده و فاصله بین دو محور آن نیز 3990 میلی متر اعلام شده است. اتوبوس هونگچی QM7 وزن خالصی معادل 4130 کیلوگرم دارد.

 

 

 

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

+ There are no comments

Add yours